Talsu novadā aizvadītas spraigas «Rally Liepāja» sacensības

Sports

Sestdien, 15. augustā, Talsu apkārtnē tika aizvadītas ikgadējās «Rally Liepāja» sacensības. Šogad sacensības tika rīkotas atbilstoši Ministru kabineta noteiktajiem ierobežojumiem par pulcēšanos pasākumos, skatītāju un apmeklētāju kopskaits, tādēļ tika attiecīgi ierobežots, tomēr sacensības tika aizvadītas tikpat spraigas un karstas kā katru gadu.
FIA Eiropas rallija čempionāta Latvijas posmi tika vairākas reizes pārlikti, sākotnējais datums 29.—31. maijs, saistībā ar pandēmiju un ārkārtējo situāciju valstī tas tika pārcelts uz 10.—12. jūliju, bet tagad čempionāts notika tikai vasaras beigās.
Sestdien karstajā saulē 2. posma sacensības uzsāka gan FIA Eiropas rallija čempionāta dalībnieki, gan Latvijas rallija čempionāta dalībnieki. Talsu novadā tika izkārtoti četri ātrumposmi — SS 1, Talsi/Garlene (25,84 km), SS 2, Swecon/Andumi (17,45 km), SS 3 SC grupa/Mundigciems (21, 38 km), SS 4 Ramiret/Strazde (25,54 km).
FIA Eiropas rallija 2. posma noslēgumā pēc nobrauktajiem 88,17 km topa priekšgalā izvirzījās jaunais Zviedrijas talants Olivers Solbergs, aiz kura sekoja norvēģis Mads Ostbergs un krievs Aleksejs Lukjaņuks. Visi dalībnieki atzīst, ka konkurence esot bijusi sīva. Uzvarētājus esot šķīrušas tikai 16 sekundes.
Paralēli ar Eiropas čempionātu Talsu novadā norisinājās arī Latvijas rallija čempionāta 2. posms. Dalībniekiem bija jāveic četri ātrumposmi. Par Latvijas rallija čempionāta 2. posma līderiem kļuva — 1. vietā igaunis Rauls Jēts/Andrusa Tooma, pēc tam sekoja latviešu ekipāža ar Ediju Bergmani/Edgaru Grīnu un trijnieku noslēdza Mārtiņš Sesks/Renārs Francis.
Sacensības arī neizpalika bez avārijas. Pie slavenā Strazdes tramplīna smagu kļūdu pieļāva G. Lielkāja un V. Miķelsona ekipāža, noslīdot no trases un ietriecoties elektrības stabā, dalībnieki diemžēl vairs posmu turpināt nevarēja. Ekipāžai nav traumu, tomēr cīņa par «Rally Liepāja» uzvaru viņiem bija beigusies.
Kopumā FIA Eiropas rallija 2. posma sacensībās Talsu novadā piedalījās 43 ekipāžas: no Spānijas, Krievijas, Itālijas, Igaunijas un citām pasaules valstīm. Latvijas rallija čempionāta 2. posmā piedalījās 39 ekipāžas, pārsvarā no kaimiņvalstīm.