Karstuma vilnī aizvadīti Lībagu pagasta un sporta svētki

Kultūra

Sestdien, 8. augustā, Lībagos norisinājās Lībagu pagasta un sporta svētki. Svētki sākās ļoti agri, jo jau 6.00 pie Dižstendes centra dīķa svētku rītu ar sacensībām atklāja makšķernieki. Par spīti pārlieku karstajai dienai apmeklētāju nudien netrūka. Dienu pavadot jautrās spēlēs un atrakcijās, pasākuma viesi karstumu neizjuta nemaz.
Lībagu brīvā laika pavadīšanas centra (BLPC) vadītāja Sandra Leja-Nātriņa šā gada sporta svētku uzraudzību bija atstājusi Laura Karlušas vadībā, kurš šāda mēroga pasākumu organizēja pirmo reizi. Plānojot pasākumu, jaunais sporta organizators bija padomājis par ikkatru vecuma grupu, jo dažādās sacensības un stafetes līdzās citām iespējām jautri pavadīt laiku patiešām bija daudz. Visas dienas garumā pie Lībagu BLPC bija iespēja iesaistīties dažādās atrakcijās — sporta spēlēs «Purva bridējs», «Aklā pastaiga», kā arī disku golfā. Komandas spēlēja pludmales volejbolu un mini futbolu, pieaugušie varēja mēroties izturībā speciālajā spēka stafetē, savukārt paši mazākie svētku apmeklētāji varēja savā starpā sacensties lielajā «Riču-račā» un «Cirkā», kā arī no sirds izlēkāties piepūšamajās atrakcijās un rotaļāties ar lielajiem ziepju burbuļiem.
15.00 Dižstendes estrādi pieskandināja mūziķa, dižstendnieka Mārtiņa Kita koncerts, bet 19.00 vakarā, noslēguma koncertā «Parka skaņas», viesus izklaidēja dziedātāji un dejotāji — dziedāja kolektīvi «Gaisma» un «Stende» no Stendes tautas nama, kā arī «Alba» no Lībagu BLPC, bet dejoja Stendes «Teika», Talsu TN «Draudzība» un Lībagu sākumskolas «Dzītariņi». Balle, kas katru gadu pulcinājusi viesus līdz pat nākamā rīta gaismai, šogad izpalika, tomēr dienas laikā uzņemtā enerģija ļaudis stiprinās līdz pat nākamajiem svētkiem. Uz tikšanos!