Mērsraga kauss galda tenisā

Sports

1. augustā Mērsraga sporta hallē notika «Mērsraga kausa izcīņa galda tenisā 2020». Sacensības bija plaši apmeklētas, un uz kausu sacensību sākumā cerīgi lūkojās trīsdesmit trīs dalībnieki, no kuriem daudzi ietilpst Latvijas Galda federācijas reitingā. Sportisti pēc iepriekšējo gadu reitinga tika sadalīti astoņās apakšgrupās, kurās izspēlēja grupu turnīru. Pēc grupu turnīra sportisti turpināja cīņu par godalgām izslēgšanas spēlēs.
Cīņas notika uz astoņiem tenisa galdiem vienlaicīgi, tādēļ sacensības ritēja bez lielas kavēšanās, un sportisti vēl nebija apžāvējuši sviedrus uz pieres, kad bija jau jāiesaistās jaunās cīņās. Sacensību dalībnieku meistarības līmenis bija diezgan vienmērīgs, nebija izteiktu līderu, tādēļ visas cīņas un izspēles bija ļoti interesantas un saistošas, un pat turnīra gaitā izveidojušies daži līderi pamanījās zaudēt citam, reitingā zemākam, tenisistam. Saspringums un emocijas valdīja līdz pat pašām pēdējām cīņām, un godalgoto vietu ieguvējus noskaidroja tikai, beidzoties pēdējām izspēlēm.
Par Mērsraga kausa ieguvēju galda tenisā 2020. gadā kļuva Jānis Jankovskis, otro vietu ieguva Uģis Jansons, bet trešajā vietā ierindojās Raimonds Šteinerts.
Sieviešu konkurencē pirmās vietas kausu savā īpašumā ieguva Laura Indrikova, otrajā vietā ierindojās Elīza Grebeško, bet trešajā vietā palika Katrīna Grebeško.
Pēc apbalvošanas turnīra iniciators Vairis Ķiršakmenis sportistus aicināja atpūsties Valgalciemā, kur galda tenisisti vēlreiz pārrunāja un izdzīvoja dienas notikumus pie bagātīgi klāta galda, veica dažādas sportiskas aktivitātes un sildījās pirtī. Pie galda skanēja mūzika, un visi bija ļoti gandarīti par labi izdevušos turnīru.
Turnīra organizatori saka paldies par atbalstu Mērsraga novada domei.
Vairis Ķiršakmenis, turnīra organizētājs,
Ivars Indruškevičs, Mērsraga novada sporta organizators