Noslēgušās biatlona sacensības

Sports

Piektdien, 24. jūlijā, Talsos notika Latvijas kauss vasaras biatlonā (VFS), kas pulcēja vairāk nekā 100 biatlonistu no Daugavpils, Cēsīm, Aizkraukles, Alūksnes, Madonas, Talsiem un Lietuvas.
Prieks, ka ar savu klātbūtni mūs pagodināja arī Latvijas vadošie biatlonisti: Baiba Bendika, Ilmārs Bricis un Aleksandrs Patrijuks. Sacensības notika četrās disciplīnās — skriešanā, šaušanā, rollerslēpošanā un rollerslēpošanā bez nūjām. Mazākie (D grupa) sacentās skriešanā, lēkšanā no vietas un spēka vingrinājumos. Laika apstākļi dalībniekus nelutināja, bet tas biatlonistu cīņassparu neietekmēja. Tā kā Talsu novada sporta skolas biatlonistiem diemžēl nav savas rollerslēpošanas trases, rollerslēpošana notika pilsētas ielās. Liels paldies Talsu pilsētas pārvaldniekam, kurš operatīvi, izmantojot pieejamos resursus, nodrošināja drošu vidi. No mūsu biatlonistiem sacensībās piedalījās 19 sportisti. Labākais rezultāts Viktorijai Spruģevicai (2. vieta) un Rihardam Lozberam (3. vieta). Pavisam nedaudz līdz goda pjedestālam pietrūka Valteram Bresmem un Kristeram Kalašņikovam (4. vieta). 5. vietu savā grupā izcīnīja Gatis Reinbergs, Erasts Bobrovs, Karīna Bernāne un Adrians Māris Šņoriņš. Ance Volanska izcīnīja 6. vietu, Olivers Bresme — 7. vietu, Ernests Solovjovs — 10. vietu, Rainers Krišmanis — 13. vietu, Ulvis Krišmanis — 7. vietu, Kristiāns Kārlsbergs — 6. vietu, Aleksis Samcēvičs — 8. vietu, Alekss Kalašņikovs — 9. vietu, Maija Rodionova — 7. vietu, Daniela Satanova — 11. vietu.
Prieks par sporta skolas bijušajiem audzēkņiem, kuru bērni turpina biatlona tradīcijas. Savās pirmajās sacensībās piedalījās Martins Lūsis, Ginta Lūša dēls. Gints savulaik izcīnīja 1. vietu pasaules čempionātā vasaras biatlonā. Lai arī Martins bija jaunākais dalībnieks, sacenšoties ar četrus gadus vecākiem sāncenšiem, viņš izcīnīja 16. vietu. Talsu novada sporta skola saka paldies Talsu novada pašvaldībai par apbalvojumiem.