Talsos cildināti starptautisko šķēpmešanas sacensību uzvarētāji

Sports

25. jūlijā Talsu 2. vidusskolas stadionā tika aizvadītas starptautiskās šķēpmešanas sacensības «Talsu šķēpi 2020» jeb Talsu novada pašvaldības balvu izcīņa. Saulainā diena un labvēlīgie laikapstākļi ļāva sacensībām noritēt veiksmīgi un dalībniekiem gūt ne vien optimālus, bet pat augstus rezultātus. Sieviešu konkurencē uzvaras laurus plūca latviete Līna Mūze, bet no vīriešiem veiksmīgākais izrādījās lietuvietis Edis Matusevičius. Sacensības ar savu klātbūtni pagodināja Dainis Kūla, Jānis Doniņš un citi Latvijā pazīstami sporta nozares pārstāvji.
Lai arī starptautiskajās šķēpmešanas sacensībās startēja dalībnieki tikai no Latvijas, Lietuvas un viens dalībnieks no Nīderlandes, sacensības tik un tā ik pa laikam pāršķēla skaļu, priekpilnu ovāciju viļņi. Sacensības sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību un Talsu novada kultūras un sporta attīstības nodaļu organizēja Mārča Štrobindera šķēpmetēju klubs (MŠŠK). Atklāšanas ceremonijā klātesošos sveica Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieks un sacensību atbalstītājs Dainis Karols, kurš ar klusuma brīdi aicināja pieminēt šogad mūžībā aizgājušo Latvijas šķēpmešanas leģendu Jāni Lūsi, bet uzrunā uzsvēra savu pārliecību par to, ka nākamajā gadā sacensībās būs pārstāvētas vairāk valstu.
Sākotnēji startēja jaunieši U—16 vecuma grupā. 1. vietu izcīnīja Kristers Krauklis no «Smiltenes SC» (51,05 m) un Sandra Brikmane no «Jēkabpils SS» (45,48 m). 2. vietā — Kārlis Lūkass Koloda no «Talsu NSS/MŠŠK» (46,20 m) un Dinija Līga Paegle no «SS Arkādija» (42,09 m), bet 3. vietā — Andris Skadiņš no «Bauskas novada BJSS» (43,49 m) un Rūta Meistere no «Siguldas SS» (40,27 m). Atzīstamu sniegumu uzrādīja arī sešpadsmitgadīgā Hanna Gabriela Ziemiņa no Smiltenes, kura šķēpu raidīja tuvu 50 metru atzīmei (49,50 m).
Spraigā cīņa par galvenajām balvām
norisinājās vakarpusē. Par uzvarētāju sieviešu konkurencē kļuva Līna Mūze (60,49 m), bet no vīriešiem veiksmīgāko sniegumu parādīja lietuvietis Edis Matusevičius, kurš šķēpu raidīja 74,93 m attālumā. Sieviešu konkurencē otrā labākā šķēpmetēja bija Liveta Jasiunaite no Lietuvas (58,96 m), bet 3. vietas ieguvēja bija Anete Kociņa (57,59 m). Vīriešu vidū 2. vietā ierindojās Jānis Svens Grīva (73,57 m), savukārt 3. vietu ieguva Matīss Velps (71,89 m). 70 metru robežu pārsniedza arī holandietis Larss Timmermans un Arnolds Strenga.
«Sacensības nevēroju no malas, bet gan vadīju, tādēļ man ir grūti par tām objektīvi spriest, tomēr, raugoties no sporta viedokļa, uzskatu, ka sieviešu konkurencē viss notika kā plānots, savukārt vīriešu konkurencē pietrūka mūsu pašu vietējo sportistu — Rolanda Štrobindera un Krišjāņa Suntaža, kuri patlaban ir traumēti. Sportisti šīm sacensībām gatavojās jau pavasarī, katru dienu uzlabojot savas prasmes neatkarīgi no pasaulē valdošās krīzes. Protams, bija liegumi trenēties stadionos, trenažieru un sporta zālēs, taču par spīti visam katru dienu notika treniņi, un mūsu sportisti sacensībām bija gatavi. Tomēr sportā uz priekšu nevar paredzēt neko, tādēļ nesen gūtās traumas gan Rolandam, gan Krišjānim liedza savu sniegumu parādīt sacensībās. Vīru iztrūkumu prasmīgi spēja kompensēt sievietes — pirmo četru vietu ieguvējas ir pasaules līmeņa profesionāles, kuras savas spējas jau iepriekš pierādījušas vēl lielāka mēroga sacensībās,» vēstīja M. Štrobinders.
«Neilgi pirms sacensībām bija jāveic izmaiņas — lai arī pasākuma «Talsu šķēpi 2020» afišā bija redzams, ka sacensībās startēs šķēpmetēji no Igaunijas, traumu dēļ viņi nevarēja ierasties. Lai vīriešu un sieviešu skaits būtu nedaudz vienlīdzīgāks, igauņu sportistu vietu aizpildīja talantīgais šķēpmetējs Larss Timmermans no Nīderlandes. Sacensības būtu noritējušas vēl plašākā valstu lokā, piedaloties šķēpmetējiem no Igaunijas, Zviedrijas, Dānijas, Polijas, Baltkrievijas, Ukrainas un citām valstīm, tomēr situāciju pasaulē neregulē neviens no mums, tādēļ priecājos par to, ka mums bija iespēja organizēt kaut nelielas sacensības,» atklāja M. Štrobinders.
«Protams, man ir liels prieks par lielo skatītāju atsauksmi un apmeklētību. Sacensības sponsorēja daudzi atbalstītāji, tomēr esmu gandarīts un vēlos īpašu pateicību izteikt Talsu novada pašvaldībai, kas atbalstīja gan finansiāli, gan ar naktsmītnēm, ēdināšanu un apskaņošanu. Talsu vārdu varam nest Latvijā un pasaulē ar pavisam citu skanējumu, radot vēlmi atbraukt un šo pilsētu apskatīt,» prieku pauda Talsu novada sporta skolas treneris M. Štrobinders.