Viesi no tālām zemēm

Personības

Vasara ir laiks, kad ļaudis dodas atvaļinājumos un nereti brīvās dienas izmanto, lai gūtu jaunus iespaidus, apceļojot pasauli. Kas to būtu domājis, ka cilvēki no kalnaini gleznainās Šveices savas brīvdienas veltītu, lai brauktu pie mums uz Latviju? Honga, Alekss un desmitgadīgā Hanna ir apceļojuši teju visu Eiropu, taču kā atpūtas vietu jau ilgāku laiku ir iecienījuši tieši Latviju, šeit atgriežoties jau trešo vasaru.
Honga un Alekss pirms aptuveni 20 gadiem satikās Īrijā. «Pārvācos no Ķīnas uz Īriju, lai studētu angļu valodu, un tur arī iepazinos ar Aleksu. Pēc studijām mēs Īrijā apprecējāmies, taču tad devos līdzi vīram uz viņa dzimto zemi — Šveici,» atklāj Honga. Jautājot, kādās valodās norisinās saziņa ģimenes lokā, pāris uz brīdi apstulbst. «Ar sievu sazinos retoromāņu valodā, sieva ar Hannu — ķīniešu valodā, bet es ar meitiņu runāju visādās valodās — pa drusciņai no katras. Hanna skolā papildus mācās franču un angļu valodu,» stāsta Alekss.
«Latvijā mums visvairāk patīk daba — salīdzinot ar Šveici, šī zeme ir tik tīra un nepiesārņota! Esam paspējuši apceļot Kuldīgu, Ventspili, Jūrmalu, Rīgu, kā arī vietējās pilsētiņas un ciematus — Roju, Mērsragu. Mums ļoti patika Rundāles pils arhitektūra un dārzs, jo Šveicē nekur nav redzami tik lieli rožu dārzi. Mums pašiem ir neliela mājiņa ar pieticīga izmēra dārziņu, kas salīdzinājumā ar Latvijā iekoptajiem dārziem ir pavisam niecīgs,» spriež Honga. Šveiciešus uzrunā arī klusā Upesgrīvas krastmala — jūras tuvums un svaigais gaiss.
«Šurp braucot, ceļā pavadījām trīs dienas, jo esmu vienīgais autovadītājs. Februārī mums paveicās ar darījumu — kemperis bija par pieņemamu cenu, un mēs zinājām, ka priekšā esošā vasara pienāks ar vēlmi pēc ceļojuma uz Latviju, tādēļ ar pirkumu nevilcinājāmies,» vēsta Alekss. Man pašai bija iespēja aplūkot ceļojošo mājokli no iekšpuses, un patiesi jāatzīst, ka nav nekā, kas tajā nebūtu iebūvēts, — aiz lielā spoguļa atrodams ledusskapis, pie dušas kabīnes ārsienas atrodas gulta Hannai, bet vecāku gulta dienas laikā atrodas pie sienas, savukārt izlietne un plīts ir apslēpta zem galda virsmas. Viss ir tieši tik kompakts, cik nepieciešams komfortam ceļojuma laikā.
Lai arī vasaras laikapstākļi aizvien pārsteidz ar ko pavisam jaunu un negaidītu, mums jālepojas ar to, ka viesi no gleznainās Šveices par ceļojuma mērķi gadu no gada izvēlas tieši Latviju.