Motokrosa svētki Stendē

Sports

Sestdien, 11. jūlijā, Stendes mototrasē tika aizvadīts Nacionālā kausa 3. posms motokrosā. Paralēli noritēja arī Latvijas junioru čempionāta kvadru klašu braucieni. Visas dienas garumā startēja 201 dalībnieks, sacensības bija kupli apmeklētas, pateicoties arī līdzjutēju un interesentu klātbūtnei.
Mini MX kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Jānis Palkavnieks, 2. un 3. vietā — Jurijs Sigājevs un Reinis Pušpurs. Patriks un Mārtiņš Cīruļi izcīnīja pirmās divas vietas MX50 jaunāko kopvērtējumā, bet trijnieku noslēdza Roberts Brants. Vecāko vidū ātrākais bija Rainers Grasis, kurš apsteidza tuvākos sekotājus — Markusu Harunu un Georgu Fridrihsonu. Toms Dankerts Stendē bija ātrākais MX65 jaunāko ieskaitē, uz goda pjedestāla viņam pievienojās arī Astons Allas un Artūrs Vinters. Vecāko dalībnieku konkurencē uzvaras laurus plūca Alberts Knapšis, kuram sekoja Patrīcija Bērziņa un Adrians Drozds. MX85 jaunāko klasē uzvaru svinēja Markuss Kokins, kuram sekoja Ričards Alens Gaļcins un Raivo Laicāns. Vecāko ieskaitē uz goda pjedestāla stājās Tomass Šaicāns, Dāvids Vītols un Alisters Budanovs.
MX D klasē rekordlielā 42 braucēju konkurencē uzvaru izcīnīja Gundars Pētersons, kuram kuplajā konkurentu pulkā tuvākie sekotāji bija Kristaps Gulbis un Edgars Jalovčuks. MX C ieskaitē 31 dalībnieka konkurencē sīvā cīņā uzvaras laurus plūca Rihards Pabērzs, 2. un 3. vietā — Krišjānis Garančs un Gints Bērziņš. MX B ātrāko sportistu trijnieku veidoja Oskars Bērziņš, Raimonds Baltgalvis un Jānis Anrijs Ģipslis. MX A klasē triumfēja Raivis Eikmanis, kurš aiz sevis atstāja Dāvidu Rjabovu un Ansi Anševicu, bet MX PRO uzvaru divu braucienu summā izcīnīja Kārlis Kalējs, kurš līdz ar izcīnīto panākumu ierindojās 1. vietā arī čempionāta kopvērtējumā, 2. un 3. vietā MX PRO ieskaitē — Harijs Suharževskis un Andis Valts.
Latvijas junioru čempionāta ietvaros Q50 klasē uzvaru izcīnīja Roberts Valdmanis, Q50 R ieskaitē — Rodrigo Āboliņš, bet Q70 klasē — Edvards Lorencs. Q Junioru vidū ātrākais bija Kristiāns Jānis Sondors, bet Q100 pirmo trijnieku veidoja Markuss Augustovskis, Mariss Rake un Kārlis Straubergs.
Paldies atsaucīgajiem skatītājiem, kuri visas dienas garumā nenogurstoši atbalstīja sportistus! Paldies Talsu novada pašvaldībai, SIA «Betona Profs» un Raivim, Andresam Tuhermam, SIA «Voka» un Kasparam, veikalam «Meža dārzs» un Agnesei, SIA «Talsu melioratoram» un SIA «Epic print»!