Stendē visātrākais — Matīss Karro

Sports

27. jūnijā Stendes mototrasē notika Latvijas kausa pirmais posms «Cross Country», kurā piedalījās vairāk nekā 100 braucēju no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un viens sportists no Francijas. Sportisti aizvadīja vienas no sezonas karstākajām sacensībām — termometra stabiņš bija sasniedzis teju 31 grādu. Kā ziņoja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs, Stendē labots gandrīz 50 gadus vecs 27. jūnija maksimālās gaisa temperatūras rekords.
Solo klases pārstāvēja 85 dalībnieki, bet kvadraciklu klasēs par uzvarām cīnījās 26 motosportisti. Šoreiz sacensībās piedalījās arī tie sportisti, kuri pēc vairāku gadu pārtraukuma atgriezušies trasē.
Solo klasēs par absolūti ātrāko un E2/E3 apvienotās klases uzvarētāju kļuva motosportists Matīss Karro. «Trase man bija zināma. Tā ir diezgan sarežģīta, jo mežā ir saknes. Saulei spīdot, ir grūtāk tās redzēt un var diezgan nepatīkami uzrauties. Savu uzdevumu veicu godam, bet diemžēl mani sīvākie konkurenti nebija ieradušies,» gandarīts par pirmo posmu un uzvaru Stendē ir M. Karro.
Sacensību direktors Guntars Žigats (MK «Stende») atzīst, ka Latvijas kausa pirmais posms «Cross Country» aizvadīts veiksmīgi. «Esam priecīgi, ka pirmais posms norisinājās pie mums. Šoreiz jāatzīst, ka lielais karstums nebija labvēlīgs. Tas bija izaicinājums ne tikai mums kā sacensību organizatoriem, bet arī sportistiem. Pitstopa apmeklējums bija biežāks nekā jebkad, taču sacensību laikā neviens sportists nepārkarsa un pēc palīdzības pie neatliekamās medicīniskās palīdzības nevērsās,» stāsta G. Žigats. «Prieks par lielo dalībnieku skaitu kvadraciklu klasēs (26) un absolūto iesācēju klasē (11). Tas ir pozitīvs rādītājs, kas nozīmē, ka mums tomēr izdodas piesaistīt jaunus «Cross Country» braucējus. Paldies visiem tiesnešiem, kuri šajā lielajā karstumā izturēja sacensības un savu darbu turpināja veikt ar pilnu atdevi!» pasakās G. Žigats.
85 cm3 klasē 1. vietu ieguva Gustavs Krasts, absolūto iesācēju klasē 1. vietā — Ingars Smaižis, 2. vietā — Nauris Stalidzāns, 3. vietā — Pēteris Kļaviņš, E1 klasē 1. vietā — Roberts Konrads, 2. vietā — Edgars Rubenis, 3. vietā — Allars Kerme, E2/E3 klasē 1. vietā — Matīss Karro, 2. vietā — Gints Bērziņš, 3. vietā — Timmo Mots, Enduro klasē 1. vietā — Riho Kerme, 2. vietā — Mārtiņš Vinters, 3. vietā — Ragnars Valdsteins, hobiju klasē 1. vietā — Gatis Megris, 2. vietā — Ivo Ģermanis, 3. vietā — Kārlis Reinfelds. Iesācēju 2T klasē triumfēja Jānis Kuškulis, 2. vietā — Andrejs Morozovs, 3. vietā — Zigmārs Rocis, iesācēju 4T klasē 1. vietā — Jurģis Rietums, 2. vietā — Kristaps Ūdris, 3. vietā — Jānis Arbidāns, junioru 14+ klasē 1. vietā — Miks Rasmanis, 2. vietā — Markuss Daniels Jauntirāns, 3. vietā — Dāvis Kampars, atvērtajā klasē 1. vietā — Jānis Lubāns, 2. vietā — Arvis Grāmatnieks, 3. vietā — Juris Hmaruks. Senioru 40+ klasē uzvaru izcīnīja Inguss Bērziņš, 2. vietā — Einārs Vinters, 3. vietā — Džoels Kelders, veterānu 50+ klasē 1. vietā — Ivars Miķelsons, 2. vietā — Toivo Nikopensius, 3. vietā — Andris Kalniņš, ATV klasē 1. vietā — Taivo Karna, 2. vietā — Hegri Sutt, 3. vietā — Ainis Kļavenieks, kvadraciklu atvērtajā klasē 1.vietā — Dāvis Ciršs, 2. vietā — Aivis Graudiņš, 3. vietā — Andris Ciršs.
Klubu komandu ieskaitē kopā bija pieteikušās piecas komandas. 1. vietā ar 60 punktiem — «Motosports RT» (Matīss Karro, Inguss Bērziņš, Gustavs Krasts un Markuss Jauntirāns), 2. vietā ar 51 punktu — «JVE Mototeam» (Mārtiņš Vinters, Einārs Vinters, Gints Bērziņš un Stefano Chiussi), 3. vietā ar 50 punktiem — igauņu sportistu komanda «Johvi MK» (Allars Kerme, Riho Kerme, Rauno Voldeks un Džoels Kelders).
Luīze Vīksna,
MK «Stende» pārstāve