PVD aicina izņemt no tirdzniecības SIA «Talsu zivju kombināts» produkciju

Talsu novads

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir aicinājis tirdzniecības tīklus visā Latvijā izņemt no tirdzniecības SIA «Talsu zivju kombināts» ražotos zivju konservus, jo uzņēmums nevar pierādīt to izcelsmi, turklāt daļai produkcijas uzņēmumā konstatēto pārkāpumu dēļ bija jābūt iznīcinātai jau martā.
Pavasarī, pārbaudot sūdzību par mežā izgāztiem neaizvākotiem zivju konserviem, PVD veica pārbaudi uzņēmumā SIA «Talsu zivju kombināts». Tās laikā tika konstatēts, ka uzņēmumā netiek ievērotas higiēnas prasības un nav veikti produkcijas laboratoriskie izmeklējumi, kas apliecinātu produkcijas nekaitīgumu, kā arī produkcija nav izsekojama — nav informācijas par izejvielu izcelsmi, sterilizācijas procesu, izejvielu atlaidināšanu, uzglabāšanu utml. Ņemot vērā konstatētos pārkāpumus, PVD no apgrozības izņēma visu uzņēmumā saražoto produkciju — kopā aptuveni 130 000 sterilizētus zvejas produktu konservus — un apturēja uzņēmuma darbību, par konstatētajiem pārkāpumiem uzsākot administratīvo lietvedību. Uzņēmums uzrādīja dokumentus, ka no apgrozības izņemtā produkcija ir iznīcināta. Veicot plānveida pārbaudi kādā veikalā, PVD inspektori pamanīja tirdzniecībā ne tikai konservus no it kā iznīcinātās zivju konservu partijas, bet arī citus it kā šajā uzņēmumā ražotus, taču patiesībā nezināmas izcelsmes zivju konservus, tostarp tādus, kas, iespējams, ražoti citviet. PVD no šā veikala un noliktavas izņēmis 30 266 zivju konservu kārbas. SIA «Talsu zivju kombināts» darbība nav atjaunota, tāpēc nekādi šajā uzņēmumā ražoti produkti tirdzniecībā nedrīkst atrasties.
PVD aicina arī patērētājus būt uzmanīgiem un neiegādāties SIA «Talsu zivju kombināts» ražotos produktus, kā arī ziņot PVD, ja tirdzniecībā pamanīti šajā uzņēmumā ražoti produkti. PVD uzticības tālrunis — 67027402.
Anna Joffe,
PVD sabiedrisko attiecību speciāliste