Nurmuižā atklāta vērienīga medību trofeju izstāde

Kultūra

No 6. līdz 19. jūlijam Nurmuižas pils kompleksa atjaunotajā kūts ēkā, kas ir plaša un pieejama dažādiem pasākumiem, apskatāma medību trofeju izstāde «Ziemeļkurzeme 2020», ko rīko medību klubs «Dedziņi» sadarbībā ar Latvijas Mednieku savienību. 6. jūlija dienas vidū notika tās atklāšana.
Latvijas Mednieku savienības vadītājs Jānis Baumanis «Talsu Vēstīm» teic, ka atvestas ap 200 medību trofeju; 90 procenti no tām ieguvušas bronzas, sudraba vai zelta medaļas. Izstādē bija aicināts piedalīties ikviens Ziemeļkurzemes mednieks. Apskatei izliktās trofejas galvenokārt iegūtas mūsu puses mežos. Pa kādai ir arī no Zemgales, Dienvidkurzemes un Vidzemes. Mūsu reģionā šāda izstāde notiek pēc desmit gadu pārtraukuma, tāpēc arī mednieku aktivitāte šoreiz nav tik liela kā citviet Latvijā, kur tādas notiek ik pāris gadu. «Šī izstāde ir pietiekami bagātīga, un tās apmeklētājiem būs ko redzēt!» saka Latvijas Mednieku savienības vadītājs.
Izstādes rīkošanā lielu paldies viņš teic mednieku kluba «Dedziņi» vadītājam Gatim Tālbergam ar komandu, kuri uzņēmās brīvprātīgi to noorganizēt. «Tas nav viegls darbs. Iespējams, tas ir iemesls, kāpēc šos daudzos gadus šāda veida izstāde Ziemeļkurzemē nenotika. Nebija neviena, kas šo darbu uzņemtos. Lai šādu pasākumu noorganizētu, vajadzīgi gan apskates objekti un vieta, kur to darīt, gan cilvēki, kuri iesaistītos pasākuma organizēšanā. Šoreiz tas viss bija,» teic J. Baumanis, cerot, ka arī mūsu pusē savus ieguvumus mednieki izrādīs biežāk. Tie, kuri izstādes trofejas nevarēs apskatīt klātienē līdz 19. jūlijam darba dienās no 11.00 līdz 19.00 un brīvdienās no 10.00 līdz 18.00, vēlāk to varēs izdarīt interneta vidē. Pirmo reizi izstādē izliktās medību trofejas ir fotografētas no vairākiem rakursiem, lai pēc tam veidotu digitālo katalogu, ar ko būtu iespējams iepazīties citiem interesentiem.
Līdz ar medību trofeju apskati iespējams aplūkot arī talsenieka Ivara Kolodas pirmās veidotās fotogrāfijas kanvā «Fotomirklis dabā». Atklājot izstādi, viņš teica paldies ģimenei, draugiem un kolēģiem, kuri pamudinājuši uz šādu soli. Tā kā ikdienā viņš ir kaislīgs mednieks un izbauda būšanu dabā, apkārt redzēto izdevies iemūžināt fotogrāfijās. I. Koloda atzina, ka fotografēt viņam patīk kopš bērnības. Kādu laiku šo nodarbi nolicis malā, bet nopietnāk tai atkal pievērsies pirms desmit gadiem. Jautāts, kāpēc fotogrāfēta daba, viņš atbild, ka daudz tajā uzturas, arī ikdienā veicamie profesionālie darba pienākumi saistīti ar dzīvniekiem un būšanu pie dabas. «Staigājot gar jūru, mežu un esot dabā, gūstu relaksāciju. Tā fotomirkļi arī noķerti. Tas mirklis ir tik īss un vienreizējs! Par iegūtajiem kadriem bija prieks gan pašam, gan draugiem. Tā šis brīdis, tāpat kā medību trofejas izstāde, lēniem soļiem pienāca,» stāsta I. Koloda.
Apskatei izliktas ap 40 fotogrāfiju, kurās redzami dažādi dabas skati — gājputni, meža iemītnieki un citas norises dabā. «Ja kaut viena mana fotogrāfija kādam iepatiksies, tas jau būs labi,» bilst fotogrāfiju autors, kuram šoreiz dubults prieks, jo viena no medību trofejām — briežu ragi — novērtēta ar sudraba medaļu.
Savu medību trofeju viņš interesanti noformējis, pievienojot stāstu par tās iegūšanu.
«Piedaloties medību trofejas izstādē, jāsāk kā kurzemniekam lielīties. Šī izstāde ir ļoti interesanta, jo tajā baudījumu var gūt visa ģimene,» teic I. Koloda.
Lai izstāde būtu interesanta, tai odziņu piešķīris arī mākslinieks Andris Kalniņš. Viņš izstādījis gleznas, kurās attēloti meža dzīvnieki. Ierīkots arī fotostūrītis, kurā iemūžināt sevi pēc izstādes apmeklēšanas.