«Garākās līgo dziesmas» veterānes saulgriežos turpina tradīciju

Kultūra

Rojas kultūras centra sieviešu koris «Kalva» arī šogad nolēma nepārtraukt nu jau četru gadu garumā izveidojušos tradīciju, piedaloties «Latvijas Radio 2» projektā — «Gadsimta garākā līgo dziesma». Šoreiz gan nedaudz «parādi komandēja» «Covid-19».
Ja iepriekšējos gados savu izvēlēto tautasdziesmu koris kopīgajā līgodziesmu virtenē ievija radio tiešraidē, tad šoreiz nācās ieraksta veidošanā iesaistīt citas tehnoloģijas, proti — telefonu, lai pēc tam ierakstu nosūtītu «Latvijas Radio 2». Protams, neiztiekot arī bez Rojas kultūras centra skaņu operatora Mareka Štāla palīdzības.
«Latvijas garākajā līgo dziesmā» varētu jūs saukt jau par veterānēm, jo ceturto reizi piedalīsieties šajā projektā, un noteikti šī reize ir mazliet atšķirīgāka un īpašāka nekā iepriekšējās,» trešdienas, 17. jūnija, rītā «Latvijas Radio 2» ēterā, iepazīstinot ar vienu no muzikālā projekta dalībniekiem — kori «Kalva» — diriģentei Jolantai Raugai bilda Baiba Palkavniece.
«Bija diezgan saspringti,» smaidot atzinās Jolanta. «Bija uztraukums, jo nezinājām, kā varēsim attālināti iedziedāt šo dziesmu, bet tas bija veiksmīgi, ka atļāva kolektīviem sākt pulcēties jūnijā. Mēs 1. jūnijā sanācām kopā un sākām mēģināt, ierakstījām un tagad gaidām ar nepacietību, kas būs sanācis šoreiz. Paldies par uzaicinājumu piedalīties, jo mums ļoti patīk šis pasākums, — «garākā līgodziesma» veido tādu kā kora tradīciju sagaidīt 21. jūniju ar latviešu tautasdziesmām, līgo dziesmām,» atklāja diriģente.
«Šis bija interesants laiks, pagaidām šķiet, ka esam palikuši tajā pašā sastāvā, tā ka izdzīvojām,» uz jautājumu, kā kolektīvam aizritējis šis dīvainais laiks un vai kora sastāvs palicis nemainīgs, atbildēja Jolanta.
Radio pārraides klausītāji uzzināja, ka arī «Kalva» atsaucās aicinājumam 4. maijā par godu Latvijas neatkarības atjaunošanas 30. gadadienai piedalīties virtuālajā tautastērpu gājienā. «Tā bija vēl viena iespēja meitenēm sazināties ar whatsapp palīdzību, fotografēties un veidot kopīgo kolāžu, tā ka, manuprāt, sanāca mums tāds skaists notikums,» atzina diriģente. Bet uz jautājumu, kā kolektīvs sagaidīs Līgo svētkus, viņa atklāja: «Mēs plānojam sagaidīt, ja ne visi, tad daļēji kopā 21. jūniju — pļavā lasīsim jāņuzāles un pīsim Jāņu vainagus, protams, ievērojot divu metru distanci, un kopā klausīsimies un dziedāsim līgo dziesmas.»