Saskatīt skaistumu sevī

Personības

Sedija Lejiete ir jauna, apņēmīga un drosmes pilna talseniece. Viņa šobrīd dzīvo Norvēģijā un attīsta modes zīmolu, paralēli rakstot blogu par pozitīva ķermeņa tēla veidošanu un tā attīstīšanu, palīdzot jaunietēm un sievietēm visā pasaulē apzināties savu patieso skaistumu un unikalitāti.
— Ar ko tu ikdienā nodarbojies?
— Ikdienā nodarbojos ar sava zīmola vadīšanu un pilnveidošanu. Strādāju pie zīmola pirmās apģērbu kolekcijas un paralēli rakstu blogu ar mērķi iedrošināt citus skatīties uz sevi, pasauli un citiem ar daudz pozitīvāku skatījumu. Mans zīmola vēstījums ir palīdzēt ikvienam saskatīt sevī skaistumu un to, cik patiesībā esam unikāli un neatkārtojami.
— Kā nolēmi savu zīmolu attīstīt tieši ar tādu vēstījumu?
— Jau sākotnēji biju pārliecināta, ka vēlos radīt modes zīmolu, kas ir vairāk nekā tikai apģērbu zīmols. Pēc novērotā gan attiecībā uz sevi un citiem sociālo tīklu vidē un ārpus tās, ievēroju, ka modes industrijai ir ļoti liela ietekme uz to, kā mēs skatāmies uz sevi un kā jūtamies savā ķermenī. Modes kampaņās un šovos nereti tiek reprezentēta tikai neliela daļa no sieviešu sabiedrības, kas ir speciāli izvēlēta ar mērķi atspoguļot kāda cita perspektīvu par to, kas ir skaists un reprezentācijas cienīgs. Tādēļ vēlos ar sava zīmola palīdzību ieviest pozitīvas izmaiņas modes industrijā un pavērt jaunu, pozitīvāku skatījumu uz cilvēka ķermeņa tēlu un tā reprezentāciju medijos.
— Kas ir pozitīvs ķermeņa tēls un kāda ir tā ietekme?
— Pozitīvs ķermeņa tēls ir pozitīvs skatījums uz sevi un savu ķermeņa izskatu, kā rezultātā cilvēks jūtas labi gan fiziski, gan garīgi. Tas ir vairāk darbs ar savu iekšējo pasauli, nevis ar ārišķīgo izskatu.
— Ko tev nozīmē skaistums?
— Pēc manām domām, skaistums slēpjas tieši tajā, cik unikāli mēs katrs esam. Katra izskata un personības iezīme, kas mūs veido, ir tā mūsu unikalitāte, un tai vajadzētu būt katra cilvēka vienīgajai perspektīvai attiecībā pret skaistumu. Runājot par skaistumu, ir ļoti svarīgi apzināties — katra cilvēka viedoklis par to, kas ir skaists un kas nav, ir tikai individuālais skatījums uz to, un tas nekādā gadījumā nav saistīts ar tevi.
— Kāds bija tavs ceļš, līdz nonāci pie šādas domāšanas?
— Pozitivitāte vienmēr ir bijusi liela manas dzīves sastāvdaļa, jo vienmēr esmu bijusi optimistisks cilvēks ar tendenci meklēt ikvienā situācijā to pozitīvo. Taču pozitīvs ķermeņa tēls ir kaut kas, kas prasīja lielu iekšējo darbu ar sevi. Manuprāt, mana attieksme pret sava ķermeņa tēlu mainījās brīdī, kad sāku patiesi iedziļināties tajā, ko es patiesībā domāju par sevi un savu ķermeni, mēģinot izprast, kas ir šo konkrēto domu cēlonis un vai šīs domas pozitīvi ietekmē manu labsajūtu. Tā sākas mans ceļš pretī pozitīvam ķermeņa tēlam, kurā vēl aizvien esmu, bet jau ar krietni atvērtāku un pozitīvāku skatījumu gan uz sevi, gan citiem.
— Ko tu ieteiktu visām jaunietēm, kas šo padomu lasa? Kā nepazaudēt savu unikalitāti, ja «Instagramā» modeles reprezentē ķermeņa tēlu, ko pieprasa sabiedrība?
— Ja runājam par sociālo platformu «Instagram», tad jau no sākta gala ir svarīgi apzināties to, ka mēs ikviens šajā sociālo tīklu platformā publiskojam tikai to saturu, ar kuru mēs vēlamies dalīties — pārsvarā ar pozitīviem notikumiem no savas dzīves. Jau sen cilvēka ķermeņa «rediģēšana» fotogrāfijās ir pieņemta norma un ļoti bieži novērota iezīme ne tikai profesionālā fotogrāfijā, bet arī «influenceru» vidū. Šīs ir tās lietas, kuras tiešām ir svarīgi paturēt prātā, pirms sociālo tīklu apmeklēšanas, jo nereti, tieši redzot šādu saturu, rodas šī salīdzināšana un negatīvā domāšana par sevi. Tāpat arī ar modes kampaņām — vairumā zināmu modes zīmolu kampaņās netiek atpsoguļota izteikta dažādība tā reprezentēšanā, kā rezultātā rodas iespaids, ka konkrēto apģērbu var vilkt tikai konkrēta izskata cilvēks. Tā kā tieši jauniešu vidū ir visvairāk novērojama šī tieksme līdzināties sabiedrībā zināmākiem cilvēkiem, arī man kā jaunietei agrāk bija tieši tāpat. Mans ieteikums ikvienam, kas ir šādā situācijā, — nebaidies būt tu pati un uzdrīksties sekot savām interesēm pat tad, ja tās atšķiras no tām, kas ir aktuāls modē vai apkārtējo vidū. Tu esi brīnišķīga un skaista tāda, kāda esi.

Neliels pozitīvās domāšanas treniņš tev:
Iedomājies vismaz trīs rakstura vai izskata iezīmes, kas tev sevī ļoti patīk. Kad esi iedomājies, mēģini notvert to sajūtu, kā tu jūties pēc pozitīvas iekšējās balss. Labāk vai ne? Es vēlos, lai ik reizi, kad tev ienāk prātā negatīvas domas par sevi, atgādini sev par tām pozitīvajām iezīmēm, kuras nosauci, un tu redzēsi, kā tava attieksme pret sevi laika gaitā pozitīvi uzlabosies.

Vairāk par to, kā uzsākt ceļu līdz pozitīvākam ķermeņa tēlam un apgūt pozitīvāku skatījumu uz sevi, savu dzīvi un pasauli, vari lasīt blogā www.sedijalejietebrand.com.