Kā Busulis sarāja pašvaldību un uzņēmējus

Ļaujiet man runāt

Man viens čoms nedēļas nogalē pastāstīja, ka piektdien uzņēmējiem no Talsu novada notika kaut kāds pasākums, kur vislabākais moments, tā teikt «vakara nagla», bija visiem zināmais mūziķis Intars Busulis. Un ne jau ar dziedāšanu.
Man kā vecam talseniekam baigi kremt tas, kas notiek (pareizāk — nenotiek — Talsos). Un izrādās, ka ļoti, ļoti neapmierināts ir arī Busulis. Pašvaldību viņš nolīdzinājis līdz ar zemi, sak’, kauns esot, kā Latvijā izskan Talsu vārds politiskā marazma dēļ un pašvaldības nespējas normāli strādāt. Neizticis pa kādam lamu vārdam, tā teikt, lai smeķīgāks sakāmais, un, galu galā, es viņu pilnīgi saprotu  — ja sarunas temats ir tas murgs, kas notiek «baltajā mājā», man ar izsprūk pa kādam asākam vārdam.
Ar bezpreģelu viņš salīdzinājis ne tikai nespējīgo domes vadību, bet arī Talsu pilsētas izskatu. Daudzos graustus, nesmukās padomju laiku paliekas — daudzdzīvokļu mājas —, kurām nav sakārtotas fasādes un pilsētas viesiem rada šausmīgu pirmo iespaidu par pilsētu. Viņš teicis, ka arī mārketings Talsiem ir pilnīgi nekāds, un neesot brīnums, ka tūristi brauc uz Kuldīgu, nevis Talsiem. Riktīgi esot bijis sašutis pat par to, ka Talsos nevīžo nopļaut zāli! Pļaujot, kad jau tik gara kā līdz nabai, un pēc tam izskatoties kā s… Tā teikt, pateicis visu, ko domā.
Un kas gan laikam bijis tā negaidītāk, ka Intars atļāvies (jo parasti jau visi klusē, kurš gan uzdrošināsies aizskart uzņēmējus) iemest pāris akmeņus arī uzņēmēju lauciņā. Par to, ka arī paši uzņēmēji varētu iesaistīties un darīt vairāk. Pat atļāvies norādīt, ka daudziem no viņiem turpat stāvlaukumā stāv tik lepni auto, ka tik turies! Esot piedāvājis ideju samesties pa vairākiem un atjaunot pa kādai vecai ēkai/graustam, lai tak tos Talsus beidzot sakārtotu. Kā piemēru I. Busulis piesaucis sevi, jo pēc vairākiem gadiem sakārtojis savu lauku īpašumu, un tagad esot pieķēries īpašumam Talsos, Baznīcas laukumā, kam dos otru elpu.
Žēl, ka to runu neredzēju savām acīm, un ļoti jau cerēju: kāds varbūt būs uzfilmējis un ielicis kaut kur internetā, jo šitādu atklātu viedokli par bardaku Talsos jau neviens neuzdrošinās pateikt, kaut gan visi to zina, un katrs mēs cepamies savā sētā.
Katrā ziņā cepuri nost I. Busulim! Kaut nu vairāk būtu šādu zināmu, vērā ņemamu cilvēku, kuri pateiktu, ko domā, jo brīžiem jau tiešām šķiet, ka mēs te, Talsos, vieni vienīgi vecie talsenieki vien paliksim!