Joga ar skatu uz jūru. Autobuss piestājis Rojas pludmalē

Rojas novads

Sestdienas, 13. jūnija, rītā 10.00 Rojas pludmalē brīvā laika pavadīšanas vietas «Beach Bus» atklāšanas ietvaros notika jogas nodarbība, kurā ikviens bija aicināts izkustēties un relaksēties. Lai to izbaudītu, kopā ar nodarbības vadītāju Sindiju Tebernieci devos uz Roju.
Rīts bija saulains, bet vējš lika par sevi manīt. Pozitīvs satraukums un gatavošanās atklāšanai ritēja pilnā sparā. Visapkārt ap pludmales autobusu rosījās cilvēki, kas veica pēdējos terases iekārtošanas darbus un pārbaudīja apskaņošanas tehniku, lai ar muzikālo noformējumu nebūtu problēmu. Arī pats autobusa idejas autors Dāvis Šteinbergs visu rītu bija manāms skraidām apkārt un piestrādājot vēl pie pēdējo mazo darbiņu veikšanas. Tā kā vējš bija pamodinājis jūru un nodarbības vadītājas sadzirdēšana bija diezgan apgrūtinoša, kādu laiciņu pavadījām, eksperimentējot un meklējot piemērotāko vietu, kurā izklāt paklājiņus.
Pulkstenis tuvojās jau pusdesmitiem, kad ikvienam sākās mazais stresiņš, jo bez «Beach Bus» komandas, manis, pašas Sindijas un viņas mammas apkārt nebija manāms neviens cits cilvēks. Kad līdz nodarbības sākumam bija palikušas tikai 15 minūtes, atnāca pirmās divas sievietes. Pleci no satraukuma nedaudz atlaidās, jo bija ieradušies pirmie cilvēki, kas cerībai, ka ieradīsies vēl citi, neļāva pazust. Burtiski dažās minūtēs pirms nodarbības sākuma bija sanācis vesels bariņš interesentu, kuri savā starpā sveicinājās, sarunājās un ieņēma vietas uz saviem paklājiņiem. Vēl pirms nodarbība bija sākusies, divas sievietes no dalībnieku pulka Sindijai jau uzdeva jautājumu, vai šāda veida nodarbības Rojā tiks rīkotas regulāri. Bija ļoti patīkami to dzirdēt — tas bija rādītājs tam, ka šādas nodarbības Rojas pludmalē rada cilvēku ieinteresētību.
Nodarbība tika piemērota tā, lai ikviens neatkarīgi no fiziskās sagatavotības līmeņa varētu tajā piedalīties. Protams, tika iekļauti arī dažādi vingrinājumi, kas pārbaudīja dalībnieku līdzsvara sajūtu un lika nedaudz pacensties. Nodarbības beigu daļā Sindija iekļāva īsu meditāciju, kas bija lielisks noslēgums. Pēc nodarbības atkārtots jautājums par to, vai jogas nodarbības Rojas pludmalē notiks regulāri, izskanēja vēl vairākas reizes. Ikviena dalībnieka sejā varēja manīt smaidu un apmierinātību. Piedalījās pat vīrietis, kurš iepriekšējā naktī bija strādājis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādē, pēc nodarbības atzīstot, ka šis bija lielisks veids, kā pavadīt rītu pēc naktsmaiņas.
Pēc jogas nodarbības sekoja kafejnīcas atklāšana. Turpmāk pašā jūras piekrastē ikviens atpūtnieks varēs ieturēt maltīti. Ēdienu piedāvājumā ir uzkodas, dažādos veidos pagatavoti kartupeļi, sendvičs, kura maizi cep Rojā uz vietas, burgeri, kā arī dažādi dzērieni. Saldummīļi noteikti priecāsies par iespēju pēc peldes baudīt beļģu vafeli ar saldējumu vai saldējuma kokteili. Tāpat ikvienam ir iespēja doties baudīt rīta kafiju vai tēju, skatoties jūras viļņos.