Pašvaldībai astoņi jauni transportlīdzekļi

Talsu novads

Talsu novada pašvaldība šogad atjaunojusi autoparku, līzingā iegādājoties astoņus jaunus transportlīdzekļus. To noma 60 mēnešu periodā izmaksās 134 411 eiro (bez PVN). Pēc iepirkumu konkursu noslēgšanās līgumu slēgšanas un piegādes tiesības bija piešķirtas SIA «Pilna servisa līzings» un SIA «LM Auto», liecina pašvaldības publiskotā informācija.
No astoņām iegādātajām mašīnām viena ir operatīvais transporta līdzeklis «VW Caddy», trīs vieglās pasažieru automašīnas «KIA Sportage» un četras vieglās pasažieru automašīnas «Peugeot Rifter». Viena automašīna paredzēta pašvaldības policijas funkciju izpildei, divas automašīnas nodotas komunālās nodaļas lietošanā, viena automašīna — būvvaldei, Talsu pilsētas pārvaldei, informācijas un tehnoloģiju nodaļai un pašvaldības darbinieku pārvadāšanai. Vēl viena — Talsu novada pašvaldības vadībai jeb nodota lietošanai izpilddirektoram, kurš amatā vēl nav apstiprināts.
Pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Fedko «Talsu Vēstīm» skaidro, ka neviena no iegādātajām automašīnām nav piešķirta iestādei vai nodaļai, kam iepriekš nav bijis transports. Automašīnas, kas aizstātas ar jaunajām, bija atgriežamas nomas pakalpojuma sniedzējam (beidzās noslēgtais nomas līgums). Pašvaldībā kopumā ir 17 automašīnas ar vidējo vecumu 13 gadi. Ir iestādes, kurām nepieciešama automašīna, bet tās nav, piemēram, Upesgrīvas pamatskolai. Tā pašreiz izmantos iepriekšējo pašvaldības policijas auto, kas gan arī ir tehniski nolietota. Ir vairākas iestādes, kas izmanto patapinātus auto, viņa saka.
Šogad jaunu autotransporta vienību iegāde pašvaldībā vairs nav plānota.