«Sabiles sidrs» radījis jaunu zīmolu un tā pirmos produktus

Uzņēmējdarbība

Neskatoties uz valstī izsludināto ārkārtas situāciju, ģimenes uzņēmums SIA «Sabiles sidrs» padoties negrasās. Gluži pretēji — uzņēmums ieguldījis lielu darbu, lai izstrādātu jaunu, eksporta tirgum paredzētu zīmolu «Gardener’s. Ar rūpību un pacietību ražotais meistara sidrs tapis no vietējo dārzu āboliem un ogām un lieliski papildina jau esošo «Sabiles sidra» produkciju.
SIA «Sabiles sidrs» līdzīpašniece Baiba Circene atzīst, ka ārkārtas situācija un ar to saistītie ierobežojumi ir nesuši pārmaiņas, bet savā ziņā šis laiks ir bijis vērtīgs. «Mūsu darbība lielā mērā ir saistīta ar tūrismu, kas šobrīd ir apstājies. Bijām ieguldījuši diezgan daudz pūļu, lai gads būtu veiksmīgs un ražīgs. Izskatījās, ka tas būs krietni labāks nekā iepriekšējais, bet divās dienās tas viss sagruva. Pēc oficiālajiem datiem nevaram teikt, ka mums iet daudz sliktāk nekā pagājušajā gadā, bet nenotika tās lietas, kam bijām gatavojušies. Šajā pavasarī bijām plānojuši braukt uz izstādēm un palaist jaunā zīmola produktu iziešanai eksporta tirgos. Labā ziņa ir tā, ka tagad produkcija ir pieejama arī Latvijā. Šobrīd aktīvi strādājam ar tiem klientiem, kas ir tepat uz vietas.»
Par spīti situācijai B. Circene uzsver, ka šajā laikā notikušas daudzas brīnišķīgas lietas. To apliecina jaunais zīmols «Gardener’s» un tā pirmie produkti — «Gardener’s Craft Cider», kas tapuši no vietējo dārzu augļiem. Īpaša uzmanība pievērsta dizainam, kas ir mūsdienīgs, lakonisks un viegli uztverams. «Domājām par to, lai tas būtu viegli saprotams vairumā valstu, kurās mēs gribētu nonākt. Nosaukums un tēls vairumā zemju ir viegli saprotams. Tas ir dzēriens, kura tapšanas procesā esam stāvējuši klāt no sākuma līdz beigām. Mūsu gadījumā es pati esmu sidra meistars, kurš stāv blakus un raugās, kā viss top. Tas, ko mums ļoti gribētos, ir, lai sidrs Latvijā kļūst par neatņemamu maltītes sastāvdaļu. Ir tikai loģiski, ka mēs patērējam to, kas pie mums labi aug un labi jūtas. Āboli mūsu klimatā izaug lieliski, un mums ir brīnišķīgas šķirnes — esam nolēmuši to izmantot.
Vērtība rodas tapšanas procesā
Strādājot ar klientiem, esam novērojuši, ka subjektīvā garšas sajūta ir atšķirīga. Vienam labāk patīk šis, otram tas, tāpēc ražojam dažāda veida sidrus. «Gardener’s» gadījumā ir pieejami trīs dažādi veidi — saldais ābolu cidoniju, pussausais ābolu upeņu un sausais ābolu. Cidonijas ir viens no Latvijas brīnumaugļiem — izmantojam šo lielo vērtību kā piedevu āboliem. Dzīvojot Latvijā, mēs aromātiskos augļus uztveram kā kaut ko pašsaprotamu. Kad gadās aizbraukt uz vīna zemēm, izrādās, ka tur neviens tādus nezina — tas ir kaut kas absolūti eksotisks. Mums jāizmanto un jālepojas ar to bagātību, kas mums ir. Ražu neiegūst vienā naktī — pacietība ļauj «Gardener’s» sidram tapt pa īstam, mākslīgi nesteidzinot senseno sidra darīšanas gaitu. Tas ir īsts materiāls, īsts produkts, kas ir izstrādāts ar lielu rūpību un gādību. Sidrs tāpat kā vīns tiek ražots reizi gadā. Nevaram sacensties ar lielajiem ražotājiem un mēs to arī negribam. Mūsu mērķis nav uzbūvēt lielu rūpnīcu, bet gan radīt pievienoto vērtību un atbildēt par kvalitāti. Nākotnē plānojam šo zīmolu attīstīt ar jauniem produktiem un, iespējams, arī bezalkoholiskiem dzērieniem,» scenāriju ieskicē B. Circene.
Ceļš līdz sava biznesa uzsākšanai un zīmola «Sabiles sidrs» izveidei bija pakāpenisks. Lai arī B. Circene nāk no Rīgas, viņa lielā mērā jūtas piederīga Sabilei. «Esmu dzimusi, augusi un strādājusi Rīgā ilgus gadus, bet šobrīd izjūtu ciešu saikni ar Sabili. Viss sākās ar to, ka netālu no Sabiles nopirkām lauku īpašumu. Ābolu gados zeme piebira pilna, un nevarējām saprast, ko ar tiem darīt. Mani vienmēr ir saistījusi kulinārija un tas, kā dažādas garšas mijiedarbojas. Kādā brīdī nonācām pie secinājuma, ka ir vesela virkne ēdienu, kuriem ir grūti piemeklēt atbilstošu dzērienu. Loģiski domājot, nonācām pie sidra un ceļš mūs atveda līdz ražotnei. Šī ir vieta ar senu vēsturi — kādreiz šeit atradās augļu un dārzeņu konservu rūpnīca un tika ražots arī ābolu vīns, kas pēc būtības ir sidrs.
Esam priecīgi ražotnē uzņemt viesus — gribam parādīt cilvēkiem, kā tapšanas procesā rodas vērtība. Jebkurš produkts ir vērtīgāks, ja to papildina stāsts. Šobrīd atsākam pieņemt tūristu grupas — piedāvājam ielūkoties sidra ražošanas procesā, aplūkot rūpnīcas iekārtas, kā arī degustēt un iegādāties mūsu produkciju,» atklāj B. Circene.
Darīt tā, lai pašam būtu interesanti
Sabiles sirdī nu jau vairākus gadus aktīvi darbojas arī «Sabiles sidra nams», kur iespējams nobaudīt maltīti, degustēt un iegādāties sidru un dažādu Latvijas vīndaru vīnus. Lai gan šobrīd «Sabiles sidra nams» ir slēgts, pavisam drīz tas atkal vērs durvis apmeklētājiem.
Runājot par izaicinājumiem, B. Circene atzīst, ka to šajā laikā netrūkst. «Vieglāk ir nedarīt neko. Esmu strādājusi kā algota darbiniece, un tas, protams, ir nesalīdzināmi vieglāk. Būt ražotājam mazā valstī ir sarežģīti. Uzraugošās iestādes šajā nozarē uzliek papildu pienākumus. Tas ir liels izaicinājums — darīt kaut ko ārpus Rīgas un darīt tā, lai pašam būtu interesanti. Šajā laikā esam cietuši tāpat kā daudzi citi, bet bieži vien parādās viltus ziņas, kas nav pamatotas uz objektīviem faktiem. Tiek runāts, ka krīzes laikā ir pieaudzis alkohola patēriņš, bet patiesībā statistikas dati un nozares rādītāji liecina, ka krīzes laikā apgrozījums ir pamatīgi nokrities. Piegādātāji mums nevar piegādāt pudeles, korķus, un ražotāji no tā cieš visā pasaulē. Par spīti apstākļiem turpinām strādāt, attīstīties un pilnveidoties,» smaidot teic B. Circene.