Edgars Zelderis atsakās no deputāta mandāta

Talsu novads

28. maijā Talsu novada domes sēdes dienaskārtībā bija deputāta Edgara Zeldera domei adresēts iesniegums, kurā viņš atsakās no deputāta mandāta, ko deputāti arī pieņēma. Viņš nevadīs vairs arī paša dibināto partiju «Mēs — Talsiem un novadam». Partijas darbu turpmāk vadīs tās valdes locekle un deputāte Ilva Norenberga.
2017. gada 3. jūnija pašvaldību vēlēšanās jaunievēlētā politiskā spēka līderis saņēma lielu Talsu novada iedzīvotāju uzticību, jo ieguva visvairāk balsu — 3101. Pēc pašvaldību vēlēšanām, 2017. gada 15. jūnijā, sasauktajā pirmajā jaunievēlēto domes deputātu sēdē, E. Zelderi ievēlēja par Talsu novada domes priekšsēdētāju. Pēc gada, 2018. gada 28. jūnijā, pilsētas svētku laikā no domes vadītāja amata viņu atbrīvoja. Toreiz viņš publiski norādīja, ka domniekiem nav paticis viņa darba stils — gaismā esot celti vairāki korupcijas un naudas izšķērdēšanas gadījumi.
Pēc gāšanas no mēra krēsla un, nonākot opozīcijā, viņš turpināja pildīt deputāta pienākumus. E. Zelderis uzskata, ka šajā laikā ir izdevies īstenot daudz iniciatīvu. Sākot ar gājēju celiņu pielāgošanu vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem, atbalstu iedzīvotājiem piegulošo teritoriju tīrīšanā, domes sēžu videotiešraidēm, elektronisko reģistrāciju bērnudārzos, beidzot ar lielāku valsts iestāžu uzraudzību pār pašvaldības finanšu resursiem, panākot būtisku trūkumu novēršanu un efektīvāku līdzekļu izlietojumu. Tomēr pats galvenais — pārliecība, ka novadā gaidāmas pozitīvas pārmaiņas.
27. maijā E. Zelderis domē iesniedza iesniegumu, kurā atsakās no deputāta pienākumu pildīšanas. Tāpat viņš nolēmis atkāpties no partijas «Mēs — Talsiem un novadam» valdes priekšsēdētāja amata. Lūgts komentēt šādu rīcību, viņš pauž, ka lēmumu pieņēmis saistībā ar privāto dzīvi un jauniem izaicinājumiem.
«Mums katram dzīvē pienāk brīži, kad jāpieņem smagi lēmumi. Pēc ilgām pārdomām esmu izlēmis nolikt deputāta pilnvaras. Pirms trīs gadiem, kad kļuvu par Talsu novada domes priekšsēdētāju, apzinājos, cik daudz tas prasīs no manis un kādu lielu atbildību iedzīvotāju priekšā uzņemos. Esmu no visas sirds bez apstājas strādājis tikai iedzīvotāju labā. Šāda lēmuma pieņemšana ir saistīta ar manu privāto dzīvi un jauniem izaicinājumiem. Viens dzīves posms ir noslēdzies, un sākas jauns. Es gribu teikt sirsnīgu paldies visiem iedzīvotājiem, kas atbalstīja, bija saprotoši un vienmēr palīdzēja man un partijai «Mēs — Talsiem un novadam». Vēlos teikt arī paldies partijas «Mēs — Talsiem un novadam» deputātiem Ilvai Norenbergai un Laurim Pīlēģim, kuriem vienmēr varēju uzticēties un uz kuriem paļauties, valdei un biedriem, kuru rindas nemitīgi papildinās un tuvojas trijiem simtiem. Un vislielāko paldies vēlos teikt savai mammai, kura vienmēr mani atbalstīja. Partija «Mēs — Talsiem un novadam» turpinās darbu un būs vēl aktīvāka un spēcīgāka. Tās komandai šobrīd turpina pievienoties profesionāli un pieredzējuši cilvēki. Es ticu, ka nākamajās pašvaldību vēlēšanās 2021. gada jūnijā «Mēs — Talsiem un novadam» iegūs vēl vairāk deputātu vietu domē, un būs nopietns politisks spēks, kas iestājas par godīgumu, stabilitāti un izaugsmi. Novēlētu mums visiem būt vairāk saliedētiem un cienīt citam citu, nestāvēt malā un palīdzēt cits citam, rūpīgi sekot līdzi pašvaldībā notiekošajam un neuzticēties tiem, kas ignorē likumus un domā tikai par sevi.»
Partijas darbu vadīs tās valdes locekle un deputāte Ilva Norenberga, kura par galveno prioritāti turpmāk uzskata iesāktā darba turpināšanu, saglabājot partijas galveno uzvedumu — godīgas, mūsdienīgas un pārskatāmas pārvaldības ieviešanu Talsu pašvaldības darbā. «Pārmaiņas partijas vadībā nesīs jaunas iespējas un izaicinājumus, kam esam gatavi. Esam guvuši lielu pieredzi, apliecinājuši savas spējas un ceram uz lielāku mandātu skaitu nākamajās vēlēšanās, lai spētu nodrošināt iedzīvotāju gaidītās pozitīvās pārmaiņas novadā,» uzsver I. Norenberga. Nākamais kandidāts, kuram no šīs partijas būtu jāuzņemas deputāta pienākumi, ir Jānis Znotiņš. Ikdienā veicamo darbu dēļ viņš no šiem pienākumiem atteicies. E. Zeldera vietā Talsu novada domes deputāta amatu turpmāk ieņems Kalvis Kalniņš.