Līdz 24. maijam pārbaudīti 320 klienti

Veselība

Vairākās reģionu pilsētās Latvijā strādā papildus izveidoti «Covid-19» analīžu nodošanas punkti. Viens no tādiem punktiem saskaņā ar pašvaldības atļauju kopš 26. marta atrodas Talsu sporta hallē. Līdz 24. maijam analīzes bija veiktas 320 klientiem.
«Centrālā laboratorija», ņemot vērā stingrus drošības noteikumus, izveidojusi analīžu nodošanas punktu. «Centrālās laboratorijas» darbinieces ikdienā strādā Talsu veselības centrā, bet atkarībā no pieraksta šeit klientiem veic analīzes. Analīžu punktos, tikai iepriekš pierakstoties un ierodoties ar privāto automašīnu, valsts apmaksātas analīzes uz «Covid-19» veic personām, kurām ir simptomi (klepus, paaugstināta ķermeņa temperatūra, elpas trūkums bez cita iemesla, kas pilnībā izskaidro klīniskās izpausmes), un cilvēks pirms simptomu parādīšanās 14 dienu laikā bijis ārzemēs vai bijis ciešā kontaktā ar «Covid-19» slimnieku (personas, kuras Slimību profilakses un kontroles centrs ir atzinis par «Covid-19» infekcijas slimnieka kontaktpersonām).
Talsu veselības centra darbinieces atzina, ka cilvēki šurp brauc pirms operācijām, pirms izmeklējumiem, ja ārstniecības iestādes pieprasa šīs analīzes. «Mums neviens neziņo, vai analīzes ir vīrusa pozitīvas, taču atkārtoti cilvēki neierodas, pēc tā mēs secinām, ka pie mums nav bijuši vīrusa «Covid-19» pozitīvi klienti. Šobrīd viss ir mierīgi. Cilvēki uz izmeklējumu brauc ne tikai no Talsiem, bet arī no Rojas, Mērsraga, Kandavas, Kuldīgas, Ventspils, Jelgavas un citām vietām, jo, iespējams, šeit ātrāk var veikt analīzes, kā arī cilvēki pandēmijas dēļ neatrodas savā dzīvesvietā, bet, piemēram, laukos. Mūsu darba laiks atkarīgs no iepriekšējā pieraksta, sākumā strādājām arī sestdienās, tagad šeit esam tikai darba dienās. Pieraksts notiek saskaņā ar ģimenes ārsta nosūtījumu. No Rīgas centralizēti klientus informē, kurā dienā viņi var veikt analīzes,» pauž laborantes.
Uz jautājumu, kāpēc Kurzemes reģiona ģimenes ārsti atsakās veikt analīzes uz «Covid-19», darbinieces pieļāvuma formā atbild, ka tas, iespējams, saistīts ar mazu inficējušos pacientu skaitu, jo mēs, Talsu novadā, joprojām ietilpstam grupā no viens līdz pieci pozitīvi gadījumi.
Šobrīd nav konkrētas informācijas, cik ilgi darbosies šis punkts.