Atsācies aktīvs treniņu process

Sports

Pēc Ministru kabineta lēmuma mīkstināt ārkārtas situācijā noteiktos ierobežojumus, atļaujot individuālas fiziskās aktivitātes stadionos, sporta zālēs un citās telpu un ārtelpu sporta bāzēs, kopš 14. maija treniņu process aktīvi norit arī Talsu novada sporta skolā.
Ņemot vērā, ka vairāki treneri ir atvaļinājumā un pilnā apmērā nodrošināt noteikto prasību ievērošanu nav iespējams, treniņu process atsākts daļēji. Vairākas grupas turpina darboties attālinātā treniņu režīmā, patstāvīgi veicot uzdevumus savā dzīvesvietā vai to apvidū. Klātienes treniņi notiek, ievērojot Ministru kabineta prasības par distancēšanos un dezinfekcijas pasākumiem. Sporta skolas administrācija aicina pārrunāt drošības noteikumus arī ģimenē. Treniņa laikā audzēkņiem jāietur divu metru distance, ierodoties uz nodarbībām, jāģērbjas tā, lai nebūtu jāizmanto ģērbtuves, kā arī jāseko līdzi savam veselības stāvoklim. Sliktas pašsajūtas gadījumā doties uz treniņu kategoriski aizliegts. Ja manāmas slimības pazīmes, trenerim ir tiesības sūtīt audzēkni mājās un par saviem novērojumiem informēt vecākus.
Talsu novada sporta skolas basketbola nodaļas treneris Arkādijs Bajārs stāsta, ka pirms klātienes treniņu atsākšanās audzēkņi trenējās individuāli — atkarībā no laikapstākļiem spēka vingrinājumi mijās ar skriešanu un krosu. Šobrīd treniņi lielākoties notiek pa stacijām un uzsvars tiek likts uz fizisko un tehnisko sagatavotību. «Sezona ir beigusies, un jaunieši ir noilgojušies pēc klātienes treniņiem. Daudziem mājās ir grozs, bet tas neaizstāj būšanu kopā ar komandas biedriem. Vecāki ir aizpildījuši anketu par mācību treniņu darba atsākšanu, regulāri dezinficējam inventāru un ceram, ka neuznāks otrais vilnis.»
Prieku par to, ka iespējams atgriezties apritē, pauž arī U—14 komandas kapteinis Rūdis Donis. «Laikā, kad treniņu process notika attālināti, lēcu ar lecamauklu, daudz skrēju un braucu ar riteni. Nedēļā nobraucu aptuveni 30 kilometrus un skrēju katru otro dienu. Biju noilgojies pēc komandas biedriem un treniņiem, bet sapratu — ja tagad neko nedarīšu, pēc tam būs grūtāk. Centos pilnveidot basketbola elementus un izvērtēju vingrinājumus, kas man der vislabāk.» Talsu novada sporta skolas audzēknis Verners Ross paralēli skriešanai apmeklēja mājās esošo svaru zāli, bet Mārcis Veliks katru otro dienu pildīja spēka un veiklības vingrinājumus. Jaunieši atzīst, ka pierast pie jaunajiem apstākļiem nebija viegli, bet tas palīdzēja trenēt psiholoģisko noturību un atgriezties laukumā ar vēl spēcīgāku motivāciju.