Benzīna zāles pļāvēji

Reklāmraksts

Kāpēc izvēlēties benzīna zāles pļāvēju                 šī pavasara darbiem?

Foto: Pexels.com / Skitterphoto

Tehnoloģijām virzoties uz priekšu, arī zāles pļāvēji ar katru gadu kļūst arvien modernāki. Tirgū šobrīd pieejami modeļi, kuri darbināmi ar litija jonu akumulatoriem un pat pilnīgi autonomi — zāles pļāvēji-roboti. Neskatoties uz to, zāles pļāvēji ar benzīna dzinējiem joprojām ir ļoti iecienīti un nekas neliecina, ka tie tuvākajā laikā zaudēs savu popularitāti. Kāpēc sava dārza kopšanai apsvērt izvēlēties tieši ar benzīnu aprīkotu pļāvēju – uzzini šajā rakstā!

Kā benzīna zāles pļāvēji darbojas?

Mūsdienās lielākā daļa ar iekšdedzes dzinējiem aprīkoto zāles pļāvēju darbojas pēc četru taktu principa, tomēr joprojām sastopami arī ar divtaktu dzinējiem aprīkoti dārza palīgi. Īpašniekiem būtu jāpārzina benzīna zāles pļāvēji un šo dzinēju darbības principi, jo katrs no tiem prasa atšķirīgu degvielas un eļļu lietošanu.

Divu taktu dzinēji

Ar divtaktu dzinēju aprīkots zāles pļāvējs tiek darbināts ar benzīna un eļļas sajaukumu, kas pilnībā izdeg dzinējā. Atkarībā no modeļa, eļļa ar degvielu ir jāsajauc degvielas kannā pirms vai jāielej atsevišķā rezervuārā, kur tā tiks sajaukta ar benzīnu bez Tavas palīdzības.

Četru taktu dzinēji

Četrtaktu dzinējiem eļļu ar degvielu jaukt nav nepieciešams. Patiesībā šādas darbības var to bojāt un liegt tiesības uz ražotāja garantiju. Līdzīgi, kā automašīnā, četru taktu zāles pļāvēja dzinējs eļļu nededzina, bet gan eļļo un dzesē to atsevišķi, kas ievērojami atvieglo ikdienas ekspluatāciju – vienā rezervuārā benzīns, otrā – eļļa un esi gatavs darbam! Tikai jāņem vērā, ka katrs modelis ir pielāgots attiecīgam benzīna un eļļas tipam!

Foto: Jumpstory.com

Kāpēc izvēlēties benzīna zāles pļāvēju?

Pateicoties to uzbūvei, ar benzīna dzinēju aprīkotie zāles pļāvēji piedāvā virkni priekšrocību – tiem nav vadu, kuri ierobežo pārvietošanās brīvību, nav jāuztraucas par vada nejaušu pārgriešanu vai akumulatoru pēkšņu izlādēšanos, kā gadījumā ar elektriskajiem pļāvējiem. Kad bāka ir tukša, pāris minūtēs to iespējams uzpildīt un turpināt darbu!

Lai arī benzīna dzinēji ir salīdzinoši skaļāki nekā elektriskie, tie piedāvā lielāku jaudu, kas ir svarīgi pļaujot garāku zāli vai lielākas platības. Turklāt tie ir ievērojami lētāki, kā modernie, autonomie zāles pļāvēji-roboti.

Kādas priekšrocības piemīt benzīna zāles pļāvējam?

Lai arī benzīna motoru tehnoloģija nav nekas jauns, ar šī tipa dzinējiem aprīkotie pļāvēji tiek konstanti uzlaboti un ir pārbaudīti dārza darbos daudzu gadu garumā. Lūk vēl dažas priekšrocības, ko šie pļāvēji sniedz:

  • jaudīgs motors garas, biezas un mitras zāles pļaušanai;
  • ērts lietošanā – neesi ierobežots ar vada garumu vai akumulatora ietilpību;
  • pieejama pašgājēja funkcija – atbrīvo lietotāju no nepieciešamības ierīci stumt pašam;
  • vienkārša uzbūve, kura nodrošina ilglaicīgu ekspluatācijas mūžu;
  • viegli pielāgojams dažādām pļaušanas situācijām;
  • piemērots lielām pļaušanas platībām.

Kas ir pašgājēja funkcija un vai tā ir nepieciešama opcija?

Atbilde uz šo jautājumu ir atkarīga no vairākiem faktoriem. Ja Tevi nebiedē fiziskas aktivitātes un pļaujamā teritorija ir neliela un līdzena, iespējams iztiksi ar vienkāršu, stumjamu benzīna zāles pļāvēju. Vairumā gadījumu tomēr, benzīna dzinēji ir pasmagi, tāpēc labāk ir izvēlēties pļāvēju, kurš ir aprīkots ar šo funkciju.

Ar speciāla mehānisma palīdzību, riteņu piedziņu iespējams pieslēgt un atslēgt, tādējādi atvieglojot stumšanas darbu vietās, kur tas ir nepieciešams (stāvas nogāzes, lielas platības). Pašgājēja funkcija, protams, palielina pļāvēja cenu, taču šī ir opcija, kura ievērojami atvieglos regulāros pļaušanas darbus.

Kur meklēt sev piemērotu benzīna zāles pļāvēju?

Visērtākais veids kā meklēt un pasūtīt benzīna zāles pļāvēju ir internetā! Piemēram, interneta veikalā www.1a.lv benzīna zāles pļāvēji un cita dārza tehnika ir pieejama ļoti plašā piedāvājumā ar katram modelim pievienotu, detalizētu aprakstu, kas ievērojami atvieglos izvēli! Ienāc – dārza tehnika internetā pie 1A!