Atceļ daudzus iemīļotus pasākumus

Talsu novads

Ņemot vērā vīrusa «Covid-19» izplatību, 16. aprīļa Talsu novada domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu atcelt visus kultūras un sporta pasākumus, kas bija plānoti līdz 31. jūlijam. Rojas, Mērsraga un Dundagas novadā vēl nogaida.
Ārkārtējā situācija Latvijā šobrīd noteikta līdz 12. maijam, kas nozīmē, ka šajā laikā ir aizliegti visi kultūras un sporta pasākumi. Nav skaidrības, kā situācija ar vīrusa «Covid-19» izplatīšanos varētu risināties tālāk, tāpēc Talsu novada dome pieņēma lēmumu atcelt visus pasākumus, kas bija plānoti līdz 31. jūlijam, teikts pašvaldības sniegtajā informācijā. Līdz ar to šovasar nenotiks vairāki būtiski notikumi, kas ik gadu pulcēja daudz interesentu. Tie ir K. F. Amendas mūzikas svētki, Aleksandra Pelēča literārās prēmijas un Žaņa Sūniņa prēmijas vizuālajā mākslā pasniegšana, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienas svinības 4. maijā, Muzeju nakts pasākumi, Talsu apriņķa amatiermākslas kolektīvu lielkoncerts, brīvdabas koncerts «Tiguļkalns», Valdgales, Lībagu, Lubes, Virbu, Balgales, Tiņģeres pagasta un Talsu, Valdemārpils pilsētas svētki un Sabiles Vīna svētki.
Lai gan gada sākumā deputāti pieņēma lēmumu, ka arī šogad notiks konkurss «Radi Talsu novadam», kas agrāk bija zināms kā «Talsu bruncī ieaustie», pašvaldība informē, ka līdz 31. jūlijam arī tas nenotiks. «Vērtēsim situāciju valstī; ja būs iespējams, pārcelsim šo konkursu uz septembri, bet, ja ne, tad organizēsim nākamajā gadā,» saka pašvaldības sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Inita Fedko.
No sporta pasākumiem nenotiks starptautiskā suņu izstāde, U—20 Eiropas volejbola čempionāta kvalifikācijas 2. kārta, SEB maratona 2. posms, «Rally Talsi», Talsu novada sporta spēles, Talsu novada kausa izcīņa «Talsu šķēpi 2020» un MX Nacionālais kauss motokrosā.
Gaidīs valsts lēmumu
Rojas novada domes priekšsēdētāja Eva Kārkliņa teic, ka pašlaik visi sporta un kultūras pasākumi novadā atcelti līdz 12. maijam, kā tas noteikts valsts līmenī. «Neskrienam ratiem pa priekšu. Pēc šā datuma arī skatīsimies un vērtēsim, kā situācija attīstīsies turpmāk. Pašvaldības darbinieki turpina gatavoties lielajiem šīs vasaras svētkiem — zvejnieku svētkiem, «RojaL» un citiem. Slēdzam līgumus, kuros atrunājam situāciju, ja ierobežojumi paliks spēkā. Šajā laikā jāsaprot, ka apmeklētāju un iedzīvotāju drošībai jābūt pirmajā vietā,» bilst novada vadītāja.
Līdzīgu viedokli pauž Mērsraga novada domes priekšsēdētājs Roberts Šiliņš. Arī viņa vadītajā novadā nekādi kultūras un sporta pasākumi līdz 12. maijam nenotiks. Lēmumu, ka atcelti būtu arī vasaras pasākumi, dome vēl nav pieņēmusi. Taču viņš domā, ka tas, visticamāk, būs jādara. «Situācijas attīstība pašlaik nav paredzama. Skatīsimies, kas pēc 12. maija notiks valsts līmenī, tad arī lemsim. Pašlaik izskatās, ka vasarā lielie pasākumi tomēr varētu nenotikt,» teic Mērsraga novada domes vadītājs.
Arī Dundagas novadā spēkā ierobežojumi pašlaik ir līdz 12. maijam. «Dome nav lēmusi par apstiprināto kultūras un sporta pasākumu atcelšanu līdz konkrētam mēnesim un datumam. Valstī ārkārtējās situācijas noteiktajā laikā pasākumi nenotiek un nenotiks. Pēc ārkārtējās situācijas beigām pašvaldība izvērtēs un lems par turpmāko pasākumu norisi, kā arī to atcelšanu vai pārcelšanu,» informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pavlovska-Dišlere. Rakstījām, ka pašlaik no vasarā plānotajiem pasākumiem Dundagā ir atceltas pērn veiksmīgi aizsāktās Mājas kafejnīcu dienas, kas bija plānotas jūnija sākumā. Citādā formātā šogad notiks arī Slīteres nacionālā parka Ceļotāju dienas, ko tradicionāli Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Dundagas novada pašvaldību rīko jūnija pirmajā nedēļas nogalē. Tā vietā, lai pulcinātu cilvēkus vienuviet konkrētā datumā, visticamāk, sākot ar vasaras otro pusi, notiks Ceļotāju dienu pārgājieni gan kājām, gan velosipēdiem, gan laivām nelielām cilvēku grupām kopā ar ekspertu, iepriekš piesakoties, liecina Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības darba speciālistes Aigas Priedes sagatavotā informācija.