Ostu darbs — bez būtiskām izmaiņām

Mērsraga novads Rojas novads

Laikā, kad lielākā daļa tautsaimniecības sfēru ir pakļautas negaidītiem ierobežojumiem jau nepilnu mēnesi, kravu transportu tie skar mazāk. Rojas un Mērsragu ostas darbs norit bez lielām izmaiņām. Papildus nākuši drošības pasākumi higiēnas sakarā un distances ievērošanā iekraušanas darbos.
Rojas ostas kapteinis Gunārs Reinholds komentē, ka speciālu ierobežojumu nav un nekas apstājies ostas darbā arī neesot, ir piesardzības mēri — kā visur. «Zvejnieki strādā, kravu plūsma ir tādi pati kā iepriekš un nekādu izmaiņu pagaidām nav. Ja kravas automašīnas var braukt, kāpēc gan kuģi nevarētu? Kravas pa Latviju iet krietni. Mums divi kuģīši, augstākais trīs, mēnesī. Tā ka izmaiņu un liegumu kravu plūsmā kā tādu nav. Komanda nevar kāpt krastā — tas gan,» teic ostas kapteinis, piebilstot, ka lielie vēji, kādi, piemēram, plosījās iepriekšējās nedēļas naktī, arī darbu nekādi neietekmē, jo vējš bijis no krasta, tikai ūdenslīmenis pakāpies, bet kuģiem tas netraucē. Zvejnieki gan nestrādā — pagaida, kad lielais vējš pāriet un tad ķeras pie darba. «Priecājamies, ka novadā slimība neplosās un esam tīri, bet to, kā būs turpmāk, to redzēsim.»
Mērsraga ostas pārvaldnieks Jānis Budreika arī komentē, ka apkalpe kuģi nepamet, kas ir viens no risinājumiem, lai būtu mazāka kustība. Kraušanas darbos tiek ievērota valstī noteiktā distance, un strādnieki barā nestāv. «Mēs paši lietojam nevis mazāku kuģīti, bet lielāku velkoni, kurā ir vairāk vietas un varētu labāk un efektīvāk ievērot distancēšanās prasības. Ir visi nepieciešamie dezinfekcijas līdzekļi, un 6. aprīlī solīja atvest aizsargmaskas,» teic J. Budreika. Mērsraga ostā kravu pārvadājumu ziņā nekādu izmaiņu nav, bet visur ir piesardzība, jo cilvēki domā par savu veselību un nav vienaldzīgi. Lielā vēja laikā kuģi kavējas, bet kravu apgrozījums ir iepriekšējā gada līmenī.