Talsus izrotā Lieldienu noskaņās

Talsu novads

Vakar, 30. martā, Talsos uzsākās Lieldienu tematikai veltīta pilsētas dekorēšana, tādējādi radot iedzīvotājiem svētku noskaņu. Pavasara saulgrieži drīz būs klāt!
Šogad Lieldienu dekorācijas Talsu pilsētā stāstīs un no jauna iepazīstinās ar Talsu novada vizuālās identitātes krāsu gammu un tās simboliku — raibu kā brunča raksts. Krāsainu un daudzveidīgu, kāds ir pats novads. «Manuprāt, svētku dekorācijas ir skaists un rotaļīgs veids, kā cilvēkos radīt ne tikai prieku, bet arī pastarpināti viņus iepazīstināt ar komplicēto Talsu novada grafisko identitāti. Kopsummā šīs 18 olas reprezentē novada četras pilsētas un 14 pagastus — katra dekoratīvā ola attiecīgi pēc Talsu novada vizuālā stila grāmatas nokrāsota katras pārvaldes definētajā krāsā un tiek rotāta ar attiecīgo piktogrammu — ģerboni,» stāsta Talsu novada būvvaldes arhitektūras daļas vides dizainere Ildze Ose.
Talsu pilsētas pārvalde papildus esošajām deviņām stiklplasta dekoratīvajām olām no Liepājas uzņēmuma SIA «Scan-Plast» ir iegādājusies tikpat daudz jaunu. Izmaksas šādām dekorācijām ir nepilni divi tūkstoši eiro (bez PVN). Dekorāciju tapšanu šogad nodrošināja trīs vietējie uzņēmumi: SIA «Talsu namsaimnieks» veica olu krāsošanu un uzstādīšanu, SIA «Janvāri» rūpējās par krāšņo zaru ligzdu izgatavošanu un SIA «ReVix» drukāja un līmēja piktogrammu dekoratīvās uzlīmes.
Dekorācijas būs izvietotas sešās dažādās vietās Talsu pilsētā: zaļajās zonās pie Talsu pilskalna, pie Talsu tautas nama, pie kafejnīcas «Ie-pauzē», pie Talsu autoostas, Raiņa un Jaunās ielas krustojumā un Kareivju ielā 7.
«Neskatoties uz neziņas pilno laiku, aktīvi tiek strādāts pie Talsu pilsētas svētku un vasaras saulgriežu tematikas dekorāciju koncepcijām. Kopā ar Talsu tautas nama kolektīvu liela daļa laika tiek veltīts idejām un procesiem, kas saistīti ar radošo pastaigu «Sentalsiem piestāv māksla». Piemēram, kopā ar mākslinieci Gunu Millersoni atlasām Talsu novada mākslinieku gleznu fotofiksācijas, kuru fragmentus paredzēts drukāt uz vertikāliem baneriem un izvietot pilsētas ielās pie apgaismes stabiem,» atklāj I. Ose.
Vaicāta par pilsētas dekorēšanas nolūkiem arī turpmāk, viņa bilst, ka teiciens par ragavu kalšanu vasarā ļoti labi attiecināms arī uz vides dizainera darbu. «Šobrīd ir pasūtītas jaunas dekorācijas pilsētas svētku rotām šā gada Ziemassvētkiem — jauni apgaismes ķermeņi rekonstruētās Raiņa ielas rotāšanai, kā arī virkne citu gaismas dekoru, tajā skaitā jaunas un krāšņas gaismas virtenes pilsētas lielajai eglei,» atklāj vides dizainere I. Ose.