Jauns jēdziens — kovidstulbs

Ļaujiet man runāt

Nevarēju sagaidīt šo reizi, kad izsacīties, jo dusmas krāt nevarot. Bet domāju, ka es te runāju visu saprātīgo un domājošo vārdā.
Mūsu Talsi ir īpaši. Es to saku bez ironijas, jo domāju, ka patiešām īpaši. Un esmu pārliecināta, ka mūsu puse arī šajā grūtajā laikā paliks bez liela posta un izcelsies uz visas Latvijas fona. Bet ir kaut kas, kas rauj nost «jumtu». Es esmu nikna uz bezatbildīgiem cilvēkiem, ko es bez kautrēšanās pandēmijas sakarā varu nosaukt par kovidstulbiem. Jā, kovidstulbiem. Ar «k», nevis «c» iesākumā. Būsim korekti. Kāds atbrauc no ārzemēm un jūtas reāli «zirgā», tāpēc iet uz darbu un dara visu kā ierasts, jo jūtas labi. Ar venēriskajām slimībām saslimušie arī noteikti pēc savas lopiskās uzdzīves nejūtas lipīgi un slimi, un droši vien tiem prātā pat nenāk, ka tam visam būs sekas. Bet, ja tomēr viņu saprot, tad pa kluso aiziet, uztaisa analīzes, kaut šķiet, ka būtu oficiāli arī jāpaziņo laulātajam, ka tas ir kopā ar lopu. Tas būtu tikai godīgi. Un kovidstulbuma sakarā runa ir ne jau par kaut kādu piemājas Janku, bet par kaimiņu pašvaldības vadītāju. Ja pašvaldības būtu apvienojušās, mums būtu pašiem savs «Kaimiņš». Rīgā viens ir kovidslims, bet mums būtu koviddumjais. Skan nelāgi, bet kā lai citādāk to nosauc? Es saprotu, ka esam lieli, pārliecināti un skaisti bez gala, bet vai tiešām jābūt dzeguzēm? Mūsu pusē taču visi par visiem zina visu un vienmēr, bet šā vai tā kā auni darām aplamības, zinot, ka par to taču runās. Tas, ka mums «pagoni» lielāki, atļauj mums «laist muļķi» un nekas par to nebūs?
Zinu, ka viens mūsu novada jaunais cilvēks pašlaik ir meklēšanā, jo kāds paziņojis, ka šamais atbraucis no ārzemēm, bet nav ievērojis drošības pasākumus un vandās riņķī. Varbūt tādi ir vairāki? Es nezinu. Nu tas ir saprotami un kārtībai, protams, ir jābūt, bet vai tas patiešām attiecas uz visiem? Vai tad tas jaunais cilvēks jutās slikti un bija pamanījis kādu iespējami slimo, kas bijis tuvumā? Kā tad normāls mirstīgais vispār ar aci var novērtēt, vai tam ir «kovidnieks» vai nav? Vai tas nav absurdi, zinot, ka to var konstatēt, veicot analīzes? Kur tur vispār loģikas? Jo dziļāk mežā, jo vairāk koku… Tas pats Stradiņa slimnīcas sirds ķirurgs Pēteris Stradiņš pašlaik atrodas mājās un nevar strādāt, jo kāds cits «nenormāli svarīgais» nepalika mājās, kad tas bija vajadzīgs.

Šerpā Vaļa