Talsos tagad iespējams spēlēt lāzertagu

Uzņēmējdarbība

Jau mēnesi agrākās sporta zāles «Visbija» telpās darbojas uzņēmums SIA «Laser Sport», kas piedāvā lāzertaga spēli dažāda vecuma cilvēkiem. Uzņēmuma pārstāvis Vidis Vicinskis teic, ka spēle mūsu pusē kļūst arvien populārāka. Pirms tam to varēja spēlēt Ventspilī vai Rīgā.
Jautāts, kā radusies doma piedāvāt lāzertaga spēlēšanu Talsos, Vidis Vicinskis stāsta, ka pirms kāda laika ar ģimeni pārcēlies no Anglijas uz dzīvi Talsos un vēlējies, lai brīvajā laikā būtu pieejamas dažādas aktitivātes. Talsos tādu nav daudz. Tā kā viņš pats aizrāvies ar lāzertaga spēlēšanu, iedomājies, ka šādu aktivitāti varētu piedāvāt arī citiem. «Kāpēc jauniešiem sēdēt telefonos, ja viņi var atnākt un labi pavadīt laiku arī šādi,» viņš saka.
Lai šādu iespēju piedāvātu, visgrūtākais bija atrast piemērotas telpas, jo spēlei vajadzīgs plašums. Sākumā to vēlējies piedāvāt savā īpašumā, bet viņš noskaidrojis, ka to īsti darīt nevar. Tā, apbraukājot Talsos esošās vietas, kas būtu piemērotas šādas spēles piedāvāšanai, apstājies pie agrākās sporta zāles «Visbija», kur telpa vairs netiek aktīvi izmantota, bet ir piemērota šādai darbībai. Viss pieejamais aprīkojums iegādāts, un trase izveidota pašu spēkiem un par pašu līdzekļiem.
Jautāts, kāda ir cilvēku interese pēc pirmā darbības mēneša, V. Vicinskis teic, ka kustība notiek. Aizņemtākais laiks ir brīvdienas. Šo spēli var spēlēt dzimšanas dienas ballītēs, vecpuišu un vecmeitu ballītēs, korporatīvajos pasākumos, rīkot arī turnīrus, atvērtās spēles un cita veida spēkošanos. Vispopulārākās pašlaik esot dzimšanas dienas ballītes. Lāzertags nav vienveidīga spēle — tajā iespējams iziet gandrīz 20 misiju, spēlēt dažādos vecumos un komandās. Atšķirībā no peintbola un airsofta daudz mazākas iespējas iegūt traumas. Arī spēlē izmantotais ierocis nekādu bīstamību nerada. Viss atkarīgs no spēlētāju veiklības un iespējām izpildīt izvēlēto misiju. Šā mēneša laikā novērots, ka ir tādi, kas spēlē tā iekarsuši, ka noskrējušies ar kūpošām galvām. Ir bērni, kas izrāda interesi arī par treniņiem.
Pašlaik vienā reizē lāzertagu iespējams spēlēt 12 cilvēkiem. Tāpat pieejamas telpas atpūtai un kopā pasēdēšanai.
Tā kā piemērotu telpu meklējumi ir beigušies un tās iekārtotas, nākamais darbs ir ķerties pie mārketinga aktvitātēm, lai piedāvājumu popularizētu. Viss notiek lēnām, bet secīgi, jo Vidis to dara pats saviem spēkiem. Viņu priecē, ka no pašvaldības nācis piedāvājums spēli piedāvāt arī pilsētas svētkos. Vietējo uzņēmēju uzrunāšana esot nozīmīga. «Var uzaicināt no Rīgas vai citām Latvijas vietām šīs spēles rīkotājus, bet priecē, ka novērtē un izceļ arī vietējo uzņēmēju. Tas dod impulsu darboties,» pārdomas pauž V. Vicinskis.