Noslēdzies Talsu novada sporta spēļu ziemas posms

Sports

7. martā Talsu sporta namā tika aizvadīts Talsu novada sporta spēļu ziemas posms. Šoreiz plaši pārstāvēts bija ne vien Talsu, bet arī Dundagas un Mērsraga novads. Dalībnieki sacentās galda tenisā, šautriņu mešanā, novusā, svara stieņa spiešanā guļus, trīspunktu metienos un pārvalžu vadītāju daudzcīņā.
Pēc atklāšanas parādes sportistus un līdzjutējus uzrunāja Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols. Viņš pateicās sporta dzīves organizatoriem un pārvaldes vadītājiem, kuri kopā ar savām komandām piedalījās sporta spēļu ziemas posmā. «Paldies visiem tiem, kuri atrada laiku un iespēju iesaistīties, paust savu varēšanu, gribēšanu un attieksmi, tādējādi veidojot kopējo novada spēku! Šim spēkam ir zināma atdeve — šogad budžetā vairāk nekā 60 procentu finansējuma esam paredzējuši dažādiem sporta pasākumiem. Tas mums dos iespēju klātienē sekot līdzi starptautiskām sacensībām un aktīvi līdzdarboties ne tikai pašvaldību sporta spēlēs, bet arī citās sacensībās, kas ir mūsu novada sporta kalendārā. Šīs spēles ir kā apliecinājums sportiskā gara dzīvotspējai Talsu novadā un iespēja būt kopā ne tikai ikdienas darbā, bet arī sportiskā cīņā,» uzsvēra D. Karols.
Talsu novada pašvaldības kultūras un sporta attīstības nodaļas sporta daļas vadītājs Aivars Pekmans atzina, ka pašvaldību sporta spēles ir iesakņojusies tradīcija, ko savulaik aizsāka Valdis Kalderauskis un Pēteris Poudžiuns. Šis pasākums joprojām ir dzīvs un pulcē sportot gribētājus ne vien no Talsu, bet arī apkārtējiem novadiem. «Šeit nesabrauc pasaules čempioni, bet Talsu novada iedzīvotājiem tiek dota iespēja sportot, sacensties un satikties. Man ir liels prieks, ka ir ieradušies gandrīz visi pārvalžu vadītāji un cilvēki var lietderīgi pavadīt laiku. Šogad dalībnieku skaits ir nedaudz mazāks kā citus gadus, bet Dundagas, Mērsraga un Talsu novads ir pietiekami plaši pārstāvēts. Šogad mums vairs nav dambretes un šaha, bet klāt ir nākuši trīspunktu metieni. Pārējie sporta veidi ir palikuši nemainīgi. Agrāk dalībnieku skaits bija lielāks un tribīnes bija pilnākas. Kad tikko izveidojās novadi, ziemas posmā startēja 370 dalībnieki, šogad ir ap 200,» norādīja A. Pekmans.
Laucienes sporta centra vadītājs Normunds Krūze atzina, ka komanda sacensībām gatavojas katru gadu, — sezonai sākoties, aktīvi trenējas gan volejbolisti un florbolisti, gan citu sporta veidu pārstāvji. Sporta centrā darbojas daudz jauniešu un komanda piedalās visās disciplīnās. Gribētāju ir tik daudz, ka daļa paliek aiz borta. Ņemot vērā, ka Laucienes pagasta komanda ir divkārtēji čempioni, atslābt nedrīkst ne mirkli, taču jāņem vērā arī veiksmes faktors.
Mērsraga novada sporta organizators Ivars Indruškevičs skaidroja, ka daži sportisti ir devušies jūrā, līdz ar to sastāvs nav pats labākais, bet visā visumā komanda sacensībām ir gatava, un komandas savākšana lielas grūtības nesagādāja. Sporta organizators uzskata, ka šīs sacensības vietējiem iedzīvotājiem ir kā olimpiskās spēles, jo citur tik kuplā skaitā sportiskie iedzīvotāji nesatiekas.
Laucienes, Balgales un Ķūļciema pagasta pārvaldes vadītājs Juris Upmalis neslēpa, ka sportisti ir aizņemti un daudzi darba darīšanās ir aizbraukuši uz ārzemēm, līdz ar to komandas savākt kļūst aizvien grūtāk, bet tiem, kuri ir ieradušies, šī ir lieliska iespēja saliedēties. Arī Stendes pilsētas pārvaldes vadītājs Andis Āboliņš atzina, ka atmosfēra ir patīkama un disciplīnas — saliedējošas. Tas ir lielisks veids, kā atpūsties no ikdienas darbiem un pabūt kopā ar citiem pārvaldniekiem.
Sacensību rezultāti — nākamajā laikraksta numurā!