Kā paši rīkosimies

Viedokļi

Pēdējo nedēļu laikā nav tādas dienas, kad plašsaziņas līdzekļi neziņotu par saslimšanas gadījumiem ar jauno koronavīrusa izraisīto slimību «Covid-19». Situāciju speciālisti komentē gan pasaulē, gan Latvijā, kur konstatēti vairāki saslimšanas gadījumi, jo vīruss izplatās strauji. Labi, ka pie mums vēl neizpērk tukšus pārtikas veikalus un nav sākusies panika, kā tas notiek citviet pasaulē. Pirms vairākām nedēļām cilvēki ziņoja, ka aptiekās nav nopērkamas sejas maskas, pieprasījums audzis arī pēc dezinfekcijas līdzekļiem. Ja sejas maskas neko daudz no vīrusa aizsardzības nedod, jo tas ir tik manīgs, ka spēj cilvēka organismā arī caur visu aizsargmasku iekulties, tad dezinfekcijas līdzekļiem gan tomēr ir sava loma. Televīzijas sižetos rāda, ka ir reizes dienā, kad ar tiem publiskajās telpās tiek apsmidzināti rokturi, iepirkumu grozi lielveikalos, lidostā uzstādīts speciāls roku dezinfekcijas rīks. Arī aicinājumu biežāk mazgāt rokas, cilvēki tagad daudz nopietnāk uztver, jo neviens jau cits mūs nesargās kā paši. Būsim atbildīgi par to, ko darām un kur uzturamies!
Mani izbrīnīja pirms nedēļas redzēta kāda Itālijas slēpošanas kalna kūrorta reklāma, kur cilvēki, baudot brīvdienas, teic, ka šeit «Covid-19» vīruss nav sastopams. Visa dzīve uz kalna kūsāt kūsāja. Lai tik braucot, būs dažādu tautību kompānijā labi pavadīts laiks. Protams, tā ir reklāma slēpošanas kūrortam, kura galvenais mērķis ir peļņa un nekas vairāk! Var jau būt, ka viss publiski saceltais un ziņotais ik rīta, pēcpusdienas un vakara ziņu raidījumos ir tikai mediju uzpūsts burbulis un arī kāda mērķis — iegūt vairāk peļņas. Satraukti cilvēki naudu nežēlo, pērk visu, neaizdomājoties, vai tiešām tam ir arī nopietns iemesls. Diemžēl šādās situācijās vienmēr kāds centīsies vairāk nopelnīt!
Mani izbrīna cilvēku attieksme. Kāpēc speciāli doties uz šā vīrusa skartajiem apgabaliem, kur tas uzņēmis apgriezienus? Saprotu, ka varbūt cilvēki ir asu izjūtu cienītāji un citādāk nevar, bet vai tomēr ar savu rīcību neesam atbildīgi arī citu priekšā? Kāpēc speciāli izaicināt likteni un tad sūdzēties, ka tas un šis atbildīgais dienests nav bijis savu uzdevumu augstumos?
Tuvojas skolēnu pavasara brīvlaiks. Varbūt kopā ar ģimeni ir vērts pabūt tepat Latvijā un izbaudīt tās skaistumu, nevis doties vīrusam pretī. Iespējams, kāda izzinoša pastaiga dabā dos vairāk nekā bažas, ir vai nav saķerts ļaunais «pasaules staigātājs», tiksi vai netiksi atpakaļ no valsts, uz kuru aizlidoji. Viss atkarīgs no tā, kā paši rīkosimies!