Aijai Baumanei būtu 77 gadi

Kultūra

13. martā tekstilmāksliniece Aija Baumane svinētu 77. dzimšanas dienu personālizstādē Talsu novada muzejā; tā būtu jau ceturtā Talsu muzejā.
Bet nu nācās to iekārtot bez pašas mākslinieces ziņas — pagājušajā vasarā, 12. jūlijā, Aija devās aizsaules ceļos. Šī pāragrā aiziešana ir liels zaudējums viņas ģimenei, Latvijas mākslai, viņas audzēkņiem un kolēģiem, arī mums — talseniekiem, jo Aija Baumane bija mūsu puses cilvēks, šķiet, tas īstākais… Liekas, nupat vēl viņa saņēma «Radošākā novadnieka» nosaukumu, nupat vēl Baumaņu ģimenes māja Balgales «Vairogi» tika virzīti nominācijai «Talsu novada zaļās domāšanas līderis». Aija dzīvoja darbīgi, aizrautīgi un pa īstam — Latvijas Mākslas akadēmijā pie studentiem, arī Latvijas Tekstilmākslas asociācijā, pārmaiņu laikos neļaujot tekstilmāksliniekiem izklīst un zaudēt radīšanas garu. Arī Durs-upes mežu ielokā bija jāstrādā, lai koptu un atjaunotu vecāku māju un pārzinātu 22 bišu saimes. Tad vēl izstādes, izstādes un izstādes: Rīgā, pasaulē un arī Talsu mākslas dienās un novadnieku izstādēs. Vienmēr jauni darbi, jaunas autortehnikas un jaunas idejas. Vienmēr ar prieku uzklausījām viņas profesionālo vērtējumu par Talsu mākslinieku sniegumu. Ir vēl arvien liela zaudējuma izjūta, ka aizgājis krietns un gaišs cilvēks, ar gaišu ēnu uz ceļa…
13. martā 16.00 Talsu novada muzejā tiksimies Aijas Baumanes izstādē, redzēsim viņas audumus — redzētus un neredzētus, kurus izstādei aizdevusi Aijas Baumanes meita Liene Grantiņa, kavēsimies vēl tik siltajās un dzīvajās atmiņās kopā ar mākslinieces ģimeni un viņas mākslas Rīgas kolēģiem.
Izstāde būs apskatāma līdz 15. aprīlim.
Guna Millersone,
Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos