«Izmantot dotās iespējas un dzīvot dzīvi pilnvērtīgi»

Personības

«Vēlos iedrošināt jauniešus nebaidīties ticēt un sekot saviem sapņiem, jo arī Latvijā ir iespējams atrast labi apmaksātu darbu,» pārliecību pauž talseniece Iveta Berga. Ikdienu Iveta aizvada starptautiskā informācijas tehnoloģiju uzņēmumā «Accenture», kur strādā ar dažādiem dizaina darbiem un turpina pieņemt jaunus izaicinājumus.
Sarunas sākumā Iveta sevi iepazīstina kā izbijušu talsenieci — viņa ir beigusi Talsu Valsts ģimnāziju, un, lai arī šobrīd uzturas Rīgā, Talsi viņas sirdī ieņem īpašu vietu. «2000. gadā, uzsākot studijas, kļuvu par rīdzinieci, bet Talsi man nav sveši — ik pa laikam ciemojos pie vecākiem, radiniekiem un uzturu saziņu ar bijušajiem skolasbiedriem. Vienmēr, kad braucu uz Talsiem, mani pārņem siltuma izjūta. Ir ļoti daudzas lietas, kas man saistās ar šo pilsētu,» atzīst Iveta.
Interesi par dizainu viņa izjutusi jau bērnībā, kad pati centusies radīt dažādus dizaina objektus. Pēc studijām Iveta izmēģināja roku medijos, bet 2017. gadā uzsāka darbu informācijas tehnoloģiju uzņēmumā «Accenture». Ikdienā viņa, sadarbojoties ar kolēģiem, rūpējas par portāla uzturēšanu, plakātu, bukletu un cita veida materiālu izstrādi, kā arī prezentāciju veidošanu. Šobrīd «Accenture» ir uzsācis kampaņu, lai parādītu, ka cilvēks vairs nav piesiets savai darba vietai. «Tā ir iespēja veidot starptautisku karjeru tepat Latvijā un strādāt attālināti. Pagājušajā gadā testējām mobilās lietotnes tūrisma uzņēmumam Londonā, bet tai pašā laikā atradāmies Latvijā. Jauniešiem, kuri vēlas darboties informācijas tehnoloģiju jomā, tā ir lieliska iespēja. Tu vari veidot karjeru, esot savā vidē, savā pilsētā,» skaidro Iveta.
Lai popularizētu matemātikas nozīmi, uzņēmums sadarbībā ar partneriem izveidojis Latvijā pirmo digitālo izlaušanās spēli «MathScape». Tajā ikviens var pārbaudīt savas matemātikas un loģiskās domāšanas prasmes, cenšoties atrisināt astoņus uzdevumus, kuri prasa ne vien zināšanas, bet arī radošo domāšanu. Tajos parādīts, kā ikdienā matemātikas zināšanas noder dažādu profesiju pārstāvjiem. «Pirms vairākiem gadiem Latvijā lielu popularitāti ieguva izlaušanās istaba «Escape room», kas neparastos apstākļos māca strādāt komandā. Ņemot vērā, ka «Accenture» ir informācijas tehnoloģiju uzņēmums, viņi nolēma izstrādāt kaut ko līdzīgu digitālā formātā. Mūsdienās, kad jaunieši lielu daļu laika pavada, izmantojot viedierīces, tas ir īpaši aktuāli. Ir svarīgi, lai laiks tiktu pavadīts jēgpilni — izmantojot modernās tehnoloģijas, jaunieši var apgūt datorprasmes, uzprogrammēt savu spēli, mācīties valodas, matemātiku vai apgūt citas iemaņas un paskatīties uz sevi no patērētāja prizmas, kas vēlāk var palīdzēt atrast labi apmaksātu darbu,» uzsver Iveta.
Vēl viena iespēja, ko nevajadzētu laist garām, ir «Erasmus» apmaiņas programma, kas ļauj pilnveidot sevi un paplašināt redzesloku. Arī Iveta šo iespēju ir izmantojusi — programmas ietvaros viņa divus gadus dzīvoja Grieķijā. Pateicoties šai pieredzei, Ivetai ir izdevies pilnveidot angļu valodas zināšanas un gūt starptautisku pieredzi, kas tagad ir liels palīgs komunikācijā ar klientiem. «Man patīk iepazīt citas kultūras, redzēt, kā cilvēki dzīvo, iepazīt viņu domāšanu un uztveri. Tādējādi ir vieglāk saprast, kāpēc kaut kādas lietas pasaulē notiek tā un ne citādi. Sākumā nebija nemaz tik viegli iejusties, jo grieķiem ir cits temperaments. Viņiem ne pārāk patīk runāt angliski, līdz ar to biju spiesta mācīties grieķu valodu. Tas ir tas, kā mums Latvijā nedaudz pietrūkst, — pastāvēšana par sevi, par savu valsti. Cilvēki tur ir ļoti sirsnīgi, pretimnākoši, izpalīdzīgi, atsaucīgi, vienmēr smaida un apjautājas, kā tev iet. Ņemot vērā, ka mēs, latvieši, esam temperamentā atturīgāki, sākumā tas bija mazliet neierasti. Vēl viena nianse, ko pamanīju, ir ģimeniskums — viņi cits par citu ļoti rūpējas. Tas ir tas, kas mani patiešām uzrunāja. Šī pieredze palīdzēja paskatīties uz lietām no dažādiem aspektiem un iemācīja labāk izvērtēt situāciju. Es vienmēr esmu mēģinājusi darīt to, kas man patīk, izmantot dotās iespējas un dzīvot dzīvi pilnvērtīgi. To novēlu arī tiem jauniešiem, kuri savu ceļu vēl tikai meklē!»