Talsu Komersantu klubs atver durvis sabiedrībai

Uzņēmējdarbība

Esam jau informējuši, ka no šā gada Talsu Komersantu klubam (TKK) ir jauna valde. Līdz ar to tiek ieviestas arī līdz šim nebijušas iniciatīvas, tai skaitā atbalsta platformas izveide Talsu, Mērsraga, Dundagas un Rojas novada uzņēmējiem un tiem, kuri plāno uzsākt savu biznesu.
«Jebkurš uzņēmējs, vienalga, vai ar mazu vai lielu stāžu, vai arī ja cilvēks tikai domā par savas uzņēmējdarbības uzsākšanu, ir aicināts atnākt pie mums un parunāt par savām problēmām, idejām vai konkrētiem jautājumiem, par ko nav skaidrības un ir vajadzīgs padoms, sadarbība vai atbalsta plecs. Laipni gaidīsim ikvienu no Talsu, Dundagas, Mērsraga un Rojas novada!» teic TKK valdes priekšsēdētājs, uzņēmējs Kaspars Eihe.
Katra mēneša otrajā trešdienā tiks rīkota Uzņēmējdarbības atbalsta informatīvā diena, kur paredzēta savstarpēja pieredzes un informācijas apmaiņa uzņēmējdarbības atbalstītājiem Talsu novadā ar mērķi izveidot kopēju sadarbības platformu. Pirmā tikšanās plānota 11. martā. «Mēs patiesībā cits par citu ļoti maz zinām, jo katrs dara, atbalsta kaut ko savu. Šī būtu iespēja visiem kopā apsēsties pie galda un koordinēt visu, lai, piemēram, nepārklājas dažādi pasākumi, kuru ir ne mazums. Auditorija šajā pusē tomēr ir pietiekami maza, tāpēc būtu būtiski to paveikt,» skaidro TKK izpilddirektore Egita Sudakova.
Savukārt pārējās mēneša trešdienās, kad uz sarunām aicināti esošie un topošie uzņēmēji, no 13.00 līdz 16.00 būs pieejami mentora padomi, tiekoties TKK birojā ar TKK izpilddirektori un kādu no valdes locekļiem, lai uzdotu interesējošus jautājumus, kopīgi meklētu risinājumu izaicinājumiem, uzklausītu idejas sadarbībai vai nepieciešamajam atbalstam.
«Mēs esam atvērti sarunām jebkuram! Piemēram, pat vidusskolās ir mācību firmas, kurās skolēni iesaistās, cenšoties attīstīt kādu no savām biznesa idejām. Mēs neliegtu padomu arī viņiem. Ir būtiski parādīt jauniešiem, ka daudz ko var paveikt šeit, reģionā! Vēlamies veidot sociālu dialogu un parādīt, ka mums rūp visi, kas dzīvo un vēlas palikt un strādāt Talsu, Mērsraga, Dundagas un Rojas novadā. Mums ir jārēķinās un jāsaprot, ka mūs visus skars administratīvi teritoriālā reforma (ATR), un mums jau laikus ir jābūt tai gataviem un saliedētiem. Tāpat aicinām pie mums uz sarunām studentus, lai viņi pēc studiju beigām nepaliek galvaspilsētā, bet realizē sevi šeit, mājās! Mēs būsim kā tilts starp uzņēmējiem, sabiedrību un pašvaldību. Tāpat ir ļoti būtiski, ka esošie uzņēmēji jūtas vajadzīgi, piederīgi un atbalstīti. Mums visiem kopā vajag būt atvērtai sabiedrībai, rūpēties citam par citu un domāt par attīstību nākotnē. Veidosim to kopā!» mudina TKK valdes priekšsēdētājs.
TKK plāno pavasarī arī doties vizītēs pie Dundagas, Rojas un Mērsraga novada pašvaldību vadītājiem, lai runātu par iecerēto uzņēmēju saliedēšanu pēc ATR, ar kādām problēmām uzņēmējiem būs jāsaskaras pēc ATR ieviešanas un par vienādas atbalsta platformas izveidi uzņēmējiem.
Kad vaicāju, kāpēc šādas iniciatīvas radušās un ir vajadzīgas, atbilde ir īsa, skaidra un konkrēta — jo mēs dzīvojam pilsoniskā sabiedrībā. Skaidrojums, ko tas nozīmē, ir ļoti plašs, bet galvenais šajā kontekstā ir tas, ka pilsoniskā sabiedrība ir brīvprātīga un publiska organizācija un tāda rodas tikai tad, kad valsts un tās pilsoņu attiecībās pakāpeniski iedibinās demokrātiski principi. Un šādā sabiedrībā iedzīvotājiem ir iespēja realizēt dažādas intereses, tajā skaitā ekonomiskās. «Ir neizsakāmi svarīgi, lai cilvēki šeit, reģionā, varētu strādāt, pelnīt naudu, kas ir pamats tam, lai te varētu dzīvot un veidot ģimenes,» liek aizdomāties K. Eihe.

Sarunām martā pieejami TKK valdes pārstāvji:
4. martā — Kaspars Eihe;
18. martā — Jānis Grahoļskis;
25. martā — Kārlis Volanskis.

TKK birojs atrodas K. Valdemāra ielā 17a Talsos (kinoteātra «Auseklis» ēkā, ieeja no labās puses) 2. stāvā. Birojs atvērts apmeklētājiem 13.00—16.00.
Interesentiem vēlams iepriekš pieteikt apmeklējumu, rakstot pa e-pastu uz adresi info@tkk.lv vai zvanot pa tālruni 25784455.