Talsu tipogrāfija attīstībā iegulda gandrīz ceturtdaļu miljona

Uzņēmējdarbība

Pirms desmit gadiem SIA «Talsu tipogrāfija» mainīja ražošanas virzienu un nolēma koncentrēties uz kartona iepakojumu ražošanu. Mērķtiecīgi īstenojot ilgtermiņa stratēģiju, uzņēmums attīstībā investējis gandrīz ceturtdaļu miljona, iegādājoties poligrāfijas nozarē vienu no modernākajām iekārtām — pilnībā automatizētu iepakojuma izciršanas un izspiešanas iekārtu, jaunu iekārtu pirmo paraugu konstrukcijas izgatavošanai un līmēšanas iekārtas papildinājumu sešstūru, četrstūru un citu sarežģītu konstrukciju līmēšanai.
Jaunās iekārtas no Ķīnas atceļoja janvārī, turpinot sadarbību ar uzticamiem partneriem, atklāja SIA «Talsu tipogrāfija» projektu vadītāja Paula Kārkluvalka. Tagad, pēc ražotāju iekārtu uzstādīšanas un tipogrāfijas darbinieku apmācīšanas, iekārtas sāktas izmantot pasūtījumu sagatavošanai.
«Mūsu uzņēmums galvenokārt nodarbojas ar iespiešanas un iepakošanas iekārtu tirdzniecību, kas no Ķīnas ceļo uz visu pasauli,» skaidroja Ķīnas tirdzniecības uzņēmuma pārstāvis Laionels Gu. «Šobrīd mūsu uzmanības centrā ir Eiropas tirgus. Darbojamies šajā biznesā vairāk nekā 18 gadu, piedāvājam klientiem visdažādākos risinājumus un palīdzam izvēlēties augstas kvalitātes iekārtas. Lai iepazītos ar uzņēmuma nākotnes plāniem, palīdzētu uzstādīt iekārtas un apmācītu darbiniekus, dodamies pie klientiem un kopīgi pārrunājam detaļas. Tas starptautiskajā biznesā nav ierasti — cenšamies nodrošināt personalizētu pieeju un piedāvāt labāku servisu.»
Jaunā izciršanas un izspiešanas iekārta efektivizē darbu ražošanā — to izmantojot, izpaliek darbietilpīgs process liekā kartona atdalīšanai no galvenā produkta. Roku darbs ražošanas procesā samazinās, taču Talsu tipogrāfijas valdes loceklis Valdis Poļevskis uzsver, ka darbiniekiem dota iespēja paaugstināt kvalifikāciju un strādāt ar jaunām iekārtām. Iegādātā paraugu izgatavošanas iekārta jeb ploteris būtiski saīsina laiku, kurā tipogrāfija var sniegt klientam plānotā iepakojuma pirmo paraugu. Tas ir efektīvs veids, kā nonākt pie klienta vēlmēm visatbilstošākās konstrukcijas un pārliecināties par tās funkcionalitāti. Līdz šim pirmo paraugu izgatavošana bija ārpakalpojums, nedēļā vien izgatavoti desmitiem paraugu. Inženieri no Ķīnas ar jauniem modeļiem papildinājuši arī pirms trim gadiem iegādātu līmēšanas iekārtu, paplašinot tipogrāfijas sniegto iespēju klāstu. Četros stūros līmētas kastītes salocītas aizņem maz vietas un ir ar vienu kustību atlokāmas un gatavas izmantošanai. Šādas kastītes ir aktuālas ātrās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem, kuriem katra minūte klientu apkalpošanā ir nozīmīga.
«Uzņēmums seko tirgus tendencēm, un brīdī, kad visā pasaulē aizvien lielāka nozīme tiek pievērsta dabas aizsardzībai un nepārstrādājamu iepakojumu samazināšanai, mēs varam piedāvāt alternatīvu PET iepakojumam — dabai draudzīgus, pārstrādājamus kartona iepakojumus, kas neatstās nospiedumus pasaules kartē,» ir pārliecināts Valdis Poļevskis.
Uzņēmums var lepoties ar FSC sertifikāciju, kas apliecina atbildību mežu izstrādē un atjaunošanas procesā. SIA «Talsu tipogrāfija» ir ģimenes uzņēmums ar vairāk nekā trīsdesmit gadu pieredzi poligrāfijā. Kartona iepakojums ikdienā no Talsiem ceļo pie klientiem Eiropā un ārpus tās robežām.