Talsu televīzijai jauna mājvieta

Talsu novads

Kopš 3. februāra par jaunu mājvietu priecājas Talsu televīzijas ļaudis. Pēc ilgiem gadiem, kas aizvadīti kinoteātra «Auseklis» telpās, jauns posms sākas Lielajā ielā 27, ēkas, kur agrāk atradās Talsu bērnu bibliotēka, 3. stāvā.
Janvāra sākumā Talsu televīzijas operators Ģirts Grenevics sāka pārvest mantas no vecajām uz jaunajām telpām. «Tā bija laba iespēja arī veikt mantu revīziju,» piebilst Ģirts. Pārvākšanās ilga aptuveni mēnesi, kā rezultātā 3. februārī tika atvestas pēdējās lietas un aizvadīta pirmā darba diena jaunajā mājvietā, kas pirms ievākšanās tika arī izremontēta. Komanda ar jauno vietu ir ļoti apmierināta, jo sevišķi viņi ir priecīgi par plašo studijas telpu, kas beidzot dos iespēju filmēt dažādus raidījumus un intervijas uz vietas.
Kā izrādās, kinoteātra telpās televīzija darbojusies vairāk nekā 20 gadu. Precīzu skaitli neviens gan neņemas nosaukt, bet skaidrs ir tas, ka pagājis krietns laika sprīdis. Tagad tajās plānots ierīkot kino kasi un darba telpas.
«Neskumstam, ka esam prom. Man šķiet, ka tur bija sakrājies visa kā pārāk daudz, un brīžiem bija izjūta, ka pazūd radošums… Pat datori ķērās un dažreiz nestrādāja. Bija pienācis īstais brīdis jaunai mājvietai. Šeit ir ļoti pateicīga vieta — tepat ir gan tautas nams, gan Talsu ezera promenāde, kur uzņemt intervijas uz skaista fona. Te ir krietni vairāk filmēšanas iespēju,» stāsta Talsu televīzijas žurnāliste Baiba Demberga.
Jaunās telpas ir plašas, gaišas, svaigi remontētas. Viena telpa ir studija, otra — koridors, un trešā — atvērta tipa darba telpa komandai. Sākumā gan esot bijis grūti pierast, ka visi ir vienā telpā, jo iepriekšējā vietā katram bija savs stūrītis, bet pamazām ar situāciju tiek aprasts. Tagad priekšā gaidāms laikietilpīgs process ar studijas iekārtošanu, kur gar vienu sienu uzstādīs plauktus, kur izvietot arhīva materiālus. Savukārt iedzīvotājiem atliek gaidīt videomateriālus ar jaunām vēsmām!