Talsu «Jaunsardzes» hokeja komandai pieci gadi

Sports

7. februārī Talsu ledus hallē notika draudzības spēle hokejā starp Jaunsardzes un informācijas centra instruktoru sastādīto komandu un Talsu Jaunsardzes, zemessargu un glābšanas dienesta komandu.
Spēle bija īpaša, jo pirms pieciem gadiem tika izveidota «Jaunsardzes» komanda, lai gan sākotnējais mērķis bija iesaistīt zēnus un meitenes regulārās slidošanas nodarbībās, tā attīstot viņu vispārējo fizisko sagatavotību. Pamata kontingentu veidoja lauku bērni no dažādiem mūsu novadu pagastiem (Kaltenes, Rojas, Stendes, Dundagas un, protams, arī no Talsiem). Slidošanas līmenis bija dažāds — pārsvarā dalībnieki slidošanas prasmi bija apguvuši uz dīķiem un uzplūdumiem. Nosaucu viņus par dīķeniekiem, kāds kādreiz biju arī pats. Vecums topošajiem hokejistiem bija dažāds. Talsenieki bija nedaudz jaunāki, un daži pat bija gājuši trenēties hokeja klubā, bet laucinieki tā pa īstam bija sākuši slidot tikai no 9. klases. Treniņš notika divas reizes nedēļā pa vienai stundai — piektdienu pēcpusdienās un svētdienās no rīta. Tas, protams, bija gaužām par maz, jo, lai apgūtu visas slidošanas iemaņas, nepieciešams ilgāks laika posms, taču zēni centīgi treniņos izpildīja visus vingrinājumus un paralēli mājās trenējās, izpildot speciālus hokeja elementus (metienus, bumbiņas driblēšanu ar nūju), un tas deva rezultātus.
Pirmajā gadā pārsvarā nodarbībās pilnveidojām slidošanu, taču nākamajā gadā jau sākām spēlēt hokeju un pat piedalīties novada atklātajā čempionātā 2. līgā. Labākais rezultāts bija 2019. gadā izcīnītā 2. vieta, kā arī piedalīšanās Nacionālo bruņoto spēku čempionātā Rīgā, kurā komanda izcīnīja 5. vietu.
Spēle starp instruktoru un «Jaunsardzes» komandu bija interesanta — spēles pamatlaiks beidzās ar neizšķirtu (6:6). Turpinājumā sekoja piecu minūšu pagarinājums (3:3). Veiksmīgāki bija instruktori, kuri iemeta uzvaru nesošos vārtus. Spēle noslēdzās ar rezultātu 7:6.
Noslēgumā jāsaka liels paldies Jaunsardzes un informācijas centram, kā arī Nodrošinājuma nodaļas vadītājam Jurģim Pavlovskim par atbalstu, nepieciešamā inventāra un finansējuma nodrošināšanu. Nonācām pie kopēja secinājuma, ka šāda veida nodarbības jaunsargiem un topošajiem zemessargiem ļoti nepieciešamas, jo trenējoties un spēlējot viņi norūdās, uzlabo savu veselības stāvokli, kā arī pilnveido fizisko sagatavotību.
Imants Ziediņš,
sabiedriskais hokeja treneris