Gaidīt neizbēgamo

Ļaujiet man runāt

Līdzko ieslēdzu televīzijas ziņu pārraides, nav ilgi jāgaida, līdz būs kārtējā ziņa par jauniem koronavīrusa upuriem un tā izplatību pasaulē. Jāatzīst, diezgan bailīgi, ja padomā, ka vīruss šajā globalizācijas laikmetā ir drauds arī mūsu valstij. Bet ne jau tikai koronavīruss plosās — neaizmirsīsim, ka vīrusi uzbrūk mums tepat, Talsu ielās: joprojām ir gripas laiks, tad vēl vējbakas, vēdervīrusi un viss pārējais, kas ikdienā apdraud nabaga cilvēka eksistenci. Skaidri apzinoties, ka blakus esošie cilvēki jau ar kaut ko saslimuši, nemaz vairs nav iespēju pat izolēties no slimību skartajiem. Tad pārņem tādas eksistenciālas pārdomas, sak’ — kurš nākamais? Vai es? Bet man dikti negribas. Man jau tāpat ir zema imunitāte, un vīrusi ātri ķeras klāt. Tad vēl nemanot sāku pieķerties domai, ka saslimstot jau noteikti būs arī kādas komplikācijas. Tik viegli jau nekas nepāriet… Viss sasummējas tajā, ka ir bail, baismīgi bail.
Ko varētu darīt lietas labā? Internets nāk talkā ar saviem ieteikumiem, kā izvairīties no dažādām vīrusu saslimšanām. Piedāvājums ir gan tradicionāls, gan neparasts, — sākot ar higiēnas ievērošanu un vitamīnu lietošanu un turpinot ar ieteikumiem par dažādu neparastu vielu lietošanu un netradicionāliem veselību stiprinošiem vingrinājumiem. Vai nu sāc visam ticēt un drudžaini ceri, ka ar to būs gana, lai pasaules briesmas paietu garām, vai arī samierinies, ka no sava vīrusa jau neizbēgsi. Kas ir briesmīgāk — mēnešiem lietot tādus austrumu medicīnas preparātus kā naktstauriņu sviedru mikstūra vai kaltēta, sarīvēta apses miza ar zemestaukiem, viebties un rīstīties, to visu sevī dabūjot iekšā, un tik un tā saslimt? Vai tomēr — šajā laikā paturēt prātā, ka vīrusi ir visur? Ja saslimsim — saslimsim, un tad arī ārstēsimies!
Bet tas attiecas ne jau tikai uz veselības jautājumiem. Mierīgāk dzīvosim tad, ja savā prātā neizdomāsim dažādus scenārijus savas dzīves krīzēm. Jo tad pat gājiens uz veikalu var izvērsties kā masku balle.
Mazgājam rokas, vēdinām telpas un ēdam C vitamīnu dažādos veidos! Un gan jau šo trako laiku pārdzīvosim. Turamies!

Raimis