«Bebra kungs» ieguvis jaunu inventāru

Sports

Lai veicinātu šaušanas sporta attīstību un pievērstu lielāku uzmanību šaušanas prasmju uzlabošanai, mednieku un šāvēju klubs (MŠK) «Bebra kungs» startējis projektā, kā rezultātā ticis pie interaktīvās šautuves, elektroniskā mērķa un moderna šaušanas trenažiera.
MŠK «Bebra kungs» pārstāvis Agnis Dombrovics, stāstot par aizvadīto gadu, atklāj, ka kluba biedrs Vilnis Veitners uzlabojis Latvijas rekordu disciplīnā «skrejoša mežacūka» (35 m). V. Veitnera rekords (396 punkti) tuvojas maksimālajam rezultātam (400 punkti). Iepriekšējais rekords piederēja MŠK «Bebra kungs» biedram Jānim Tamam. Komanda guvusi atzīstamus rezultātus arī dažādās sacensībās. Vienas no tām ir Latvijas kausa izcīņa, kur kopvērtējumā komanda disciplīnā «skrejošs alnis» (100 m) ar karabīni izcīnīja 1. vietu, bet disciplīnā «skrejoša mežacūka» ar bisi — 2. vietu. Gada noslēgumā prestižās sacensībās Igaunijā, pārstāvot Latvijas izlasi, «Bebra kungs» uzvarēja skrejošo mērķu disciplīnā. Pēc nelielas atpūtas komanda ir atsākusi treniņus un gatavojas jaunajai sezonai.
«Pēdējā laikā diezgan daudz tiek runāts par medību nozīmi un drošu apiešanos ar ieročiem. Mūsu mērķis ir pievērst pēc iespējas lielāku mednieku un citu interesentu uzmanību. Mednieki un ļaudis, kuri ir saistīti ar šaušanu, atzīst, ka treniņu process ir ļoti dārgs. Lai darītu šo sporta veidu pieejamāku un saprotamāku, ir radītas interaktīvās šautuves, speciāli šaušanas trenažieri un elektroniskie mērķi. Trenējoties ar elektroniskiem palīglīdzekļiem bez medību, kaujas vai sporta patronām, ir iespējams samazināt izmaksas. Ja divus vai trīs treniņus aizvadīsim, izmantojot šaušanas trenažieri, laiks šautuvē būs daudz produktīvāks, jo mums nebūs jāaprod ar jaunām situācijām. Varēsim koncentrēties uz konkrēto uzdevumu, šāviena veikšanu un vingrinājuma izpildi,» skaidro A. Dombrovics.
Lielu paldies viņš saka Talsu novada domei, kas projekta «Inovācijas tehniskās šaušanas attīstībā» ietvaros piešķīra biedrībai līdzfinansējumu. Rezultātā klubs ticis pie interaktīvās šautuves «SimWay Hunt», šaušanas trenažiera «SCATT» un elektroniskā mērķa «XCursor». Interaktīvo šautuvi iespējams izmantot uz projektora ekrāna vai gaišas sienas. Šī ierīce palīdz modelēt dažādas medību situācijas (ziemā, vasarā, pļavā, ierobežotas redzamības ap-stākļos, pa stāvošu mērķi, pa skrejošu mērķi u. c.). Ir iespējams palielināt vai samazināt distanci, mainīt kustības ātrumu un radīt dažādus apstākļus. Ierīce analizē izdarītos šāvienus un parāda, vai šāviens ir bijis produktīvs, tādējādi pieredzējis instruktors vai mednieks jaunajam medniekam var norādīt ne tikai uz šaušanas kļūdām, bet arī taktiskajām kļūdām. Vienojoties ar MŠK «Bebra kungs», interaktīvo šautuvi iespējams izmantot sabiedriskos pasākumos, skolā, darba vai mednieku kolektīvos.
Projekta ietvaros iegādātais šaušanas trenažieris «SCATT» ļauj šāvējam izšķirt sīkas nianses tehniskajā izpildījumā un atpazīt kļūdas. Ieroča stobram tiek pievienots datu devējs, kas uz datora ekrāna parāda stobra kustības tēmēšanas, izspiešanas un šāviena laikā. Trenažieri var lietot telpās, un uz tā iespējams modelēt attālumus. Pievienojot datu devēju sporta, vītņstobra vai mazkalibra ierocim, to var lietot arī ārpus telpām.
Elektroniskais mērķis «XCursor» ir liels ieguvums no drošības viedokļa. Uzlīmējot tam papīra mērķi, ierīce parāda šāvienu uz datora ekrāna, līdz ar to cilvēku klātbūtne nav nepieciešama. Treniņu procesā elektronisko mērķi vienlaicīgi var lietot divi cilvēki. Punkti tiek uzskaitīti un sarēķināti automātiski, līdz ar to zūd iespēja manipulēt ar rezultātiem. Tā kā mērķis nav jāaizlīmē, nav vajadzīgi tiesneši, sacensības norit raitāk, un mērķa tuvumā neviens neatrodas. «XCursor» iespējams piestiprināt arī pie kustīgiem mērķiem un, vienojoties ar sacensību organizatoriem, izmantot sacensībās.