Kad cepumu tortei tik daudz variantu vienuviet. Konkursā sacentās jaunie pavāriņi

Izglītība

29. janvāra rītā Upesgrīvas pamatskolā notika starpskolu konkurss «Jaunais pavāriņš», kurā piedalījās bērni ar īpašām vajadzībām no tuvākiem un tālākiem novadiem. Šoreiz visi sanāca kopā, lai cepumu tortes gatavotu pa komandām, un katra no tām lika lietā savu recepti.
Konkurss «Jaunais pavāriņš» norit jau ceturto gadu, un Upes-grīvas pamatskolas zālē sanākušo vidū kādi no jaunajiem pavāriņiem bija uzreiz pamanāmi pēc īpaši pārdomātā ietērpa. Pirms rosīgās darbošanās pa klasēm visus uzrunāja Cepumu rūķis ar baranku krellēm kaklā, tāpat neiztika bez kādas skanīgas un jautras dziesmas. Šogad konkursā piedalījās sešas komandas — no Viduskurzemes pamatskolas—attīstības centra, Padures pamatskolas, Gaismas pamatskolas, Tukuma novada speciālās izglītības iestādes, Upesgrīvas pamatskolas Talsu komanda un vietējie dalībnieki no Upesgrīvas pamatskolas. Cepumu rūķis iepazīstināja arī ar žūriju, ko pieteica kā mīlīgu profesionālās izglītības pedagoģi Astrīdu Timu, speciālās izglītības pedagogu Modri Grosbahu un Upesgrīvas pamatskolas direktori Maiju Aveniņu.
Katra komanda darbojās atsevišķā klasē un, aplūkojot dalībnieku darbošanos, varēja redzēt, cik atšķirīgas interpretācijas ir cepumu tortei, kad jēdziens «cepums» neaprobežojas tikai ar tradicionālā un ļoti iemīļotā «Selgas» garduma izpratni.
Upesgrīvas pamatskolas Talsu komanda
gatavoja torti ar nosaukumu «Šoko cepumiņš», kurā paredzēts izmantot ļoti daudz šokolādes. Tortes sastāvā bija cepumi, kondensētais piens, vārīts saldais krējums, brokastu pārslas, «Skittles» un «M&M» konfektes, kausēta šokolāde, saldēti ķirši. Tortei varot būt daudz variāciju, bet ideja ir tāda — izmanto sastāvdaļas, kas pašiem visvairāk garšo, un jāsaprot, kā tas viss labāk varētu turēties kopā, jo brokastu pārslas mēdzot neklausīt un jukt kopā, tāpēc jābūt manīgiem un radošiem. Gatavošanās mēģinājumā tika saprasts, ka brokastu pārslas pamatkārtā likt nevar.
Tukuma novada speciālās izglītības iestādes komanda gatavoja «Selgas» cepumu torti pēc ierastās receptes. Iepriekš jau viņiem bijusi pieredze biezpiena mājiņu gatavošanā un kūku cepšanā, tāpēc roka šādu gardumu gatavošanā jau esot labi iemēģināta.
Gaismas pamatskola gatavoja šokolādes cepumu torti «Kraukšķīgā mēlīte», kur kā neierastākas sastāvdaļas klāt ierastajam receptē minēts krēmsiers, vaniļas ekstrakts, kafijas sīrups un olbaltuma krēms. Recepte radusies, miksējot un kaut ko ņemot nost no internetā atrodamajām receptēm, lai būtu tā, ka patīk un garšo pašiem. Komanda darbojās operatīvi un tā, lai cepumi, mērcējot kafijas sīrupā, neizjūk. Šī pavisam noteikti bija pati atraktīvākā komanda, kas torti bija trenējušies gatavot piecas reizes, lai pasākuma dienā būtu meistarīgāki, par ko nemaz nebēdājuši, jo tik garda nodarbe nevar nepatikt.
Savukārt Padures pamatskolas komanda gatavoja «Brīnišķīgo cepumu torti», kas pati paredzēta kā liels cepums no rudzu maizes un upeņu ievārījuma. Šoreiz komanda vēlējās celt godā tieši rudzu maizi, jo tā jau pati esot viens liels cepums, bet veselīgs, ko bieži vien nevar teikt par ierastajiem našķiem. Padures komanda vēlējusies parādīt pārējiem, ko prot izveidot no rudzu maizes, kad gatavošanas procesā izskatās kā plastilīna mastika, kuras sastāvā ir rudzu maize, upeņu ievārījums vai saldētas upenes un no šīs masas var veidot dažādas figūras. Komandai ir pieredze arī šādas tortes gatavošanā, kad tika izvēlēta automašīnas forma.
Viduskurzemes pamatskolas—attīstības centra pārstāvji gatavoja «Selgas» cepumu torti, un skolēni labprāt pastāstīja, kas ir tās sastāvā un ka sasmalcinājuši biezpienu, samaļot to gaļas maļamajā mašīnā, kas šķitusi interesanta un skaļa nodarbe. Komanda cepumus nemērcēja, kā ierasts cepumu tortu gatavošanā, tāpēc samērā grūti bijis likt visu pa kārtām, jo cepumi bijuši cieti, bet pildījuma masa — salīdzinoši šķidra. Skolēni veica uzmanīgus tortes, kā bilda viņi paši, špaktelēšanas darbus, lai viss izskatītos skaisti un rūpīgi.
Savukārt Upesgrīvas skolas vietējā komanda
pārsteidza ar to, ka cepumu tortes sastāvā pievienoja sasmalcinātu zefīru un skābo krējumu, kas esot īsta odziņa, jo garšas ziņā skābais krējums iederas un padara torti īpašu. Iepriekš komanda arī patrenējusies tortes gatavošanā un šokolādes, nevis klasiskos «Selga» cepumus izvēlējušies, jo tie ir netradicionālāki, un nevar nepieminēt, ka šokolādes brūnais ar zefīra rozā arī vizuāli acīs krīt īpašāk.
Kad komandas bija tikušas galā ar cepuma tortu pagatavošanu, pēc sava vērtējošā darba arī žūrija sniedza atzinumu, un Tukuma novada speciālās iestādes komandas veikumam tika nominācija «Klasika», Upesgrīvas pamatskolas Talsu komandai — «Bērnu ballītes favorīte», Gaismas pamatskolas komandai — «Oriģinālākā forma», Viduskurzemes pamatskolas—attīstības centra komandas tortei tika nominācija «Svētku torte», Padures pamatskolas komandai — «Meža valdnieks», bet Upesgrīvas pamatskolas komandas veikumam — nominācija «Šokolādes gigants». Konkursa «Jaunais pavāriņš» simpātiju balvu «Zelta karote» jau otro gadu pēc kārtas saņēma Gaismas pamatskolas komanda.