Dundagā otro gadu būs Mājas kafejnīcu dienas

Dundagas novads

28. janvārī Lībiešu saieta namā Kolkā notika pirmā tikšanās interesentiem, kuri vēlas šogad savas sētas un mājas durvis vērt apmeklētājiem Mājas kafejnīcu dienās, kas reizē ar Slīteres Ceļotāju dienām notiks 6. un 7. jūnijā. Tāpat kā pērn, arī šogad interese ir pietiekama un redzams, ka Lībiešu krastam raksturīgos ēdienus un tradīcijas ikviens varēs baudīt no Dundagas līdz Kolkai.
Lai dalībniekus iedrošinātu un smeltos jaunas idejas, pirmajā tikšanās reizē tos uzrunāt bija aicināts tūrisma uzņēmējs, «Daba Laba» saimnieks Reinis Pižiks.
Aļaskā noskatīta ideja
Viņš Ancē mežā atvēris kafejnīcu, aicinot cilvēkus aktīvajā tūrisma sezonā nobaudīt gardus ēdienus, kas gatavoti no vietējiem produktiem. Tā nav vienīgā viņa darbības joma, jo aktīvās atpūtas baudītājiem piedāvā laivas braucienam pa Irbes upi, loku šaušanu un citas aktivitātes. Viņš neslēpj, ka ideju par mežā esošu kafejnīcu reiz noskatījis Aļaskā Ziemeļamerikā, kur apmeklējis mazu ciematiņu, kā arī esot cilvēku nemitīgai interesei, kur pēc aktīvās atpūtas tuvumā iespējams vakara stundās paēst. Kā atzina semināra dalībnieki, kas reiz viesojušies pie Reiņa, kurš esot liels stāstnieks, atbraucējiem svarīgi ne tikai baudīt konkrētās vietas piedāvātos labumus, bet arī saimnieka klātbūtne. Tai nav jābūt ilgai, bet kāda interesanta saruna var atbraucēju mudināt šai vietā atgriezties vēl.
Stāstot, kā uzsācis kafejnīcas izveidi mežā, Reinis teic, ka sākumā nemaz tik viegli nav bijis. Vajadzēja ieguldīt līdzekļus, arī papīru un formalitāšu kārtošana aizņēmusi laiku. Kafejnīcu mežā izveidojuši un atvēruši vasaras vidū, kad tūrisma sezona ritējusi pilnā sparā. Cilvēki sākuši braukt, bet katram sava vēlme. Tagad reklāma aizgājusi tautiņās un par pieprasījumu nevarot sūdzēties. Pie Reiņa aktīvi atpūsties pie dabas, kā arī nobaudīt meža kafejnīcā piedāvātos gardumus brauc skolēni, aktīvās atpūtas cienītāji, uzņēmumu kolektīvi, svinētas arī dzīves apaļās jubilejas. Tas, kas saistīts ar ēšanu, cilvēkiem ļoti patīk un interesē, savā praksē novērojis uzņēmējs. Ēdienam jābūt ne tikai veselīgam, bet arī garšīgam un pagatavotam no vietējiem produktiem. Cilvēku mērķis, esot konkrētā vidē, nav tikai ēst, bet reizē piedzīvot arī notikumu un izzināt konkrētai vietai raksturīgo, sacīja uzņēmējs.
Saulītē cels Lībiešu krastam raksturīgo
Arī šogad pavasarī Mājas kafejnīcu dienas rīkotājiem plānotas vēl vairākas mācības, lai pārrunātu svarīgāko un prasības, kas jāievēro, lai piedāvātā maltīte būtu droša un interesanti pasniegta. Sadarbībā ar Latvijas Lauku tūrisma asociāciju «Lauku ceļotājs» būs sarunas ar Pārtikas un veterināro dienestu un Valsts ieņēmumu dienestu, lai tajās dienās atvieglotu nosacījumus, kas tradiconāli jāievēro šāda pakalpojuma sniedzējiem. Rīkotāji vērš uzmanību: plānojot piedāvājumu, ieteicams ņemt vērā, ka šis nebūs vienīgais tāds novadā. Atbraucējiem saistošs būtu arī stāsts par piedāvāto ēdienu, saimniecību, konkrētās vietas vēsturi. Šī ir reize, kad saulītē celt Lībiešu krastam raksturīgākās lietas. To sarunā minēja arī R. Pižiks, jo līdz ar kafejnīcas atvēršanu pašam daudz vajadzējis uzzināt par savas vietas vēsturi, jo atbraucēji par to taujājuši.
Esam rakstījuši, ka Mājas kafejnīcu dienas ir aizgūtas no Igaunijas, kur šādi svētki notiek dažādos reģionos un ir ļoti iecienīti. Tās ļauj citiem iepazīt vietējo kultūru, tradīcijas, ēdienu un cilvēkus. Pērn pirmo reizi šādas dienas Latvijā notika Dundagā, bet jau augustā pie sevis aicināja suiti.