Aizritējis Talsu deju un aerobikas 24. festivāls

Sports

25. janvārī Talsu sporta namā notika Talsu deju un aerobikas 24. festivāls, kurā šogad pulcējās 350 dalībnieku no dažādām Kurzemes pilsētām un Tukuma, kopumā apmeklētājus priecējot ar 42 priekšnesumiem.
Ideja par aerobikas festivālu Talsos radusies pēc tam, kad būts līdzīgā pasākumā Rīgā un atnācis pamudinājums, kāpēc gan mūsu pusē nevarētu notikt kas līdzīgs. Jau nākamgad tiks atzīmēts 25. festivāla norises gads Talsos, kas liecina vien to, ka pasākums ir iemīļots gan dalībnieku, gan apmeklētāju vidū. Un janvāra pēdējā sestdiena jau kā nemainīga tradīcija ir deju un aerobikas festivāla norises laiks Talsos.
Pirmais aerobikas festivāls
noticis Riharda Kalniņa laikā, kurš teicis, ka viņam nav pretenziju pret šādu pasākumu, tikai nav īsti saprašanas, cik vispār cilvēku uz to varētu atnākt. Viņš spriedis, ka varētu būt ap simts, bet galu galā sanākusi pilna zāle, gribētāji stāvējuši pat ārpusē, un pietrūkušas biļetes, ko tirgot. Festivāls sācies, bet nebijušas vietas. «Tad mēs sapratām, ka tas rullē, un nākamajā gadā bija tieši tāpat — visas tribīnes bija pārpilnas, un beigās nāca jau trešais un ceturtais pieprasījums, ka nevarējām vairs ņemt pretī grupas, jo visiem pasākums patiešām ļoti paticis — gan, ka tas notiek lielajā sporta namā, gan «Alfa SLS» aktīvās gaismas un kvalitatīvā skaņa, mūzika — un tā mums tas viss panesās,» komentē pasākuma iniciatore un ilggadējā organizatore Sarmīte Erkena. Kad viņai tiek jautāts, cik tad ilgi pasākums tiks rīkots, viņa atbild: «Kamēr būs pieprasījums, būs arī piedāvājums!» Un šogad aizritēja jau 24. gads, kad visas tribīnes bija pārpildītas un, kā teic pasākuma organizētāja, nebija pat vietas, kur nolikt kāju.
«Šogad dalībnieku atkrita ļoti maz, bet iepriekšējā gadā gan pieteicās, bet īsu brīdi pirms pasākuma dalību atteica divas trīs grupas slimošanas dēļ, jo janvāris parasti atnes līdzi gripu. Arī skatītāju iepriekšējā gadā bija mazliet mazāk, bet šogad viss noritēja lieliski un kā iecerēts. Festivāls ritēja raiti un ilga nepilnas trīs stundas, bet iepriekš ir gadījusies arī četru stundu gara pasākuma norise,» pieredzē dalās S. Erkena.
Pasākuma organizatore, kas pati ir sporta skolotāja, vingrošanas un aerobikas trenere, izsaka viedokli, ka, viņasprāt, Talsu sporta nams ir pateicīga vieta, kur rīkot šāda veida festivālu, jo tajā ir brīva iekļūšana un izkļūšana, ja nu gadās tā, ka nevar kāds nosēdēt. Nav jāsēž slēgtā telpā un ir iespēja arī izkustēties. Dalībnieki bija no Tukuma, kas piedalās jau daudzus gadus lielā sastāvā ar vadītāju Lieni Bēniņu un Zigmāru Lāci vadībā, kas uzstājas ar augsta līmeņa dejām. Bija dalībnieki arī no Ventspils, Aizputes, Liepājas, Kuldīgas, Engures, Rojas un, protams, Talsu pārstāvji. Šogad vairāk festivāls izvērties kā reģionālais pasākums, bet citus gadus ir bijuši dalībnieki arī no Rīgas, Bauskas, Jelgavas un pat Madonas.
«Pasākumam piesaistu atbalstītājus un vienmēr dalībnieki tiek iepriecināti ar dāvaniņām. Talsu dome parasti atbalsta ar Talsu novada dāvanu maisiņiem un kalendāriņiem, kas jau pats par sevi prezentē Talsus. Atbalstītāji palīdz ar finansēm, suliņām un citiem dzērieniem. Es pati visu saorganizēju un sakārtoju. «Ķīvīškrogs» treneriem parasti klāj galdu, un tur ir brīdis pārrunām, kad apspriežamies. Tur kooperējamies,» turpina pasākuma organizatore.
Festivāla programma
un pārsteiguma momenti ir atkarīgi no priekšnesumiem, un pārsvarā brauc grupas, kas jau ir bijušas iepriekš. «Viņi man ir visupirms jau kā pārbaudītas vērtības, bet nesaku, ka nav iespējas ielauzties mūsu vidū kādam jaunam. Es ņemu pretī, bet katrā ziņā nekad neatteiktu dalību tiem, kas mani ir atbalstījuši daudzus gadus. Grupu priekšnesumu līmeni un profesionalitāti mēs pārsvarā zinām, tāpēc pārsteigt vairāk var ar pašām dejām,» komentē S. Erķena. Viņa uzsver, ka ikgadējo pasākumu nerīko kā sacensības, bet tie ir svētki, līdz ar to labi ir visiem. «Visi ir izdejojušies, iztusējušies un visiem ir prieks. Būtībā nav saspīlētas atmosfēras. Tur, kur dala vietas, bez saspīlējuma neiztikt.»
Talsu klubos pēc deju un aerobikas festivāla noritējušas arī tā saucamās afterparty, kur svētki turpinājušies, bet diskotēka sporta namā ilgusi vēl pēc vieniem naktī. «Pasākumā visi ir drošībā un pie vietas, un ir, protams, arī apsardze. Viss ir pārdomāts un kārtībā,» piebilst S. Erķena.
Viņa neslēpj prieku arī par šā gada festivāla vadītāju — Valmieras teātra aktieri Kārli Zahovski, kaut iesākumā bija plānota sadarbība ar aktieri Niklāvu Kurpnieku, kas Sarmīti uzaicinājis facebook draugu pulkā, un viņa nodomājusi, ka jāliek jaunais cilvēks pie darba. Bijis tā, ka mēnesi pirms pasākuma Niklāvs uzzinājis, ka tajā datumā obligāti jāapmeklē mēģinājums, tāpēc palīdzējis atrast citu pasākuma vadītāju. «Tad nu sanāca tikt pie Kārļa, un viss izdevās patiešām lieliski,» turpina Sarmīte.
Talsu deju un aerobikas festivāla organizētāja izsaka pateicību pasākuma atbalstītājiem — SIA «Vondera», SIA «Stats», SIA «Autoparks», SIA «SAN B», kafejnīcai «Ķīvīškrogs», skaistumkopšanas salonam «Rožu nams», laikrakstam «Talsu Vēstis», apskaņošanas un gaismošanas meistariem SIA «Alfa SLS», klubiem «Sound and Soul» un «Klubs B-52», kā arī spēļu zālei «Klondaika» un Talsu novada domei.