Būt iedvesmas avotam

Personības

Elīna Petroženko ir sākumskolas un krievu valodas skolotāja, dziesmu un deju grupas «Rada» dalībniece, veselīga uztura studente, sieva, mamma un meita. «Esmu vienkārši laimīgs cilvēks,» viņa apliecina. Turpinājumā ieskats Elīnas dzīves un labas jušanās receptē.
§ Katru savas dzīves rītu es mostos ar pateicību. Mēs šajā pasaulē esam nākuši, lai būtu laimīgi. Vai laimei ir formula? Manai ir!
§ Katra diena piedāvā prieka mirkļus. Uzdevums ir atrast savas dzīves prieku. Mani lielie dzīves prieka vairotāji ir: paļāvība uz Dievu, palīdzība, ko varu sniegt kādam, kam tas ir nepieciešams, ģimene, bērni, ar kuriem man dzīvē izredzēts sastapties, dejas, mācības un tam visam pāri — mīlestība uz dzīvi. Es mīlu savu dzīvi! Tā ir koša un brīnumu pilna.
§ Iesaku sievietēm ļauties sievišķības burvībai. Tas ne vienmēr nozīmē uzvilkt skaistu kleitu un uzlakot nagus (bet noder arī tas!). Ļauties sievišķībai nozīmē atļaut vīrietim būt vīrišķīgam. Mēs, meitenes, varam visu, par to šaubu nav. Bet sievišķības noslēpums ir — būt iedvesmas avotam sava vīrieša vīrišķības vairošanai. Vai es nevaru pati ieliet degvielu automašīnā? Varu! Bet manam Lieliskajam tas izdodas krietni labāk. Un šis ir tikai viens piemērs.
§ Jāļauj vīrietim darīt vīru lietas kopā ar citiem vīriešiem. Tā viņi vairo vīrišķo enerģiju. Mums jārīko meiteņu svētki, vairojot sievišķo enerģiju. To zinām mēs visas.
§ Jā, ir sievietes, kuras ir pašpietiekamas bez vīrieša vai arī uzskata, ka visi vīrieši ir vienādi, tādi, kurus nav vērts ielaist savā dzīvē. Es ticu, ka ir labi un atbildīgi vīrieši. Vai vajag vīrieti izmisīgi meklēt? Nē, bet ļauties dzīves priekam, būt atvērtai pasaulei — tas gan ir būtiski.
§ Ļoti cenšos cilvēkus atbalstīt un iedvesmot. Uzskatu, ka gausties nav vērts. Ja nevēlamu situāciju vari izmainīt, tad dari to! Ja nevari, tad pieņem to kā faktu un priecājies par visu brīnišķo, kas Tavā dzīvē ir.
§ Darbs skolā nemaz nav darbs — tā ir dzīve. Katrs skolēns man sniedz iespēju mācīties un pilnveidoties. Katru mazo cilvēku pieņemu par savu draugu. Tikai pateicoties cieņai un draudzīgai attieksmei, varu skolēniem palīdzēt apgūt jaunas zināšanas un prasmes. Skolas dzīve ir neatkārtojams piedzīvojums katru dienu.
§ Deja ir vārdos neaprakstāma laimes un adrenalīna kopsumma. Dejojot mans ķermenis piepildās ar enerģiju. Tā dēļ ir vērts pārvarēt cilvēcīgo slinkumu un doties uz mēģinājumu. Taču uzstāšanās — tie gan ir svētki! Īpašā pucēšanās pirms koncerta, deju grupas došanās uz norises vietu un dejas, kas iepriecina skatītājus… Cik tas viss ir piepildīts ar sievišķo enerģiju! Tajos brīžos jūtos ļoti skaista.
§ Dzīve ir prieka pilns notikums. Ņem no tās to, kas Tevi bagātina un dara laimīgu! Meitenes, sapņojiet! Viss, ko izsapņojat, viss, ko lūdzat, viss labais ar mums notiek. Ļausimies! Būsim laimīgas!