«Vai pazīsti Talsus ziemā?»

Sports

Talsu vārda dienas nedēļu noslēdzot, iedzīvotāji tika aicināti pārbaudīt erudīciju, piedaloties piedzīvojumu orientēšanās sacensībās «Vai pazīsti Talsus ziemā?». Organizatori atklāj, ka interese bijusi negaidīti liela — meklēt kontrolpunktus devās 33 komandas jeb 86 dalībnieki.
Orientēšanās sacensību mērķis bija iepazīstināt talseniekus un pilsētas viesus ar neredzētām vietām, sekmēt orientēšanos pilsētā un darbošanos komandā, kā arī nodrošināt interesantu brīvā laika pavadīšanu ģimenes un draugu lokā. Dalībnieki komandās pārvietojās pa Talsiem, pusotras stundas laikā cenšoties atrast kontrolpunktus ar iespējami lielāku punktu vērtību. Kontrolpunktu atrašanās vietas tika norādītas izsniegtajās kartēs, fotogrāfijās un aprakstos. Atsevišķos kontrolpunktos atzīmēties bija iespējams, izpildot speciālus uzdevumus. Pasākumā neatkarīgi no vecuma vai dzimuma varēja piedalīties ikviens Talsu iedzīvotājs vai viesis. Sacensības organizēja Talsu tautas nams un orientēšanās klubs «Ziemeļkurzeme».
«Ņemot vērā, ka ir ziema, interese bija negaidīti liela, laika apstākļi — labi un dalībnieki — apmierināti,» pārdomās dalās orientēšanās kluba «Ziemeļkurzeme» pārstāvis Andris Leja. «Šādas sacensības katru gadu notiek pilsētas svētku laikā, bet pēdējos divus gadus rīkojam arī ziemā. Ideja par to, ka orientēšanos vajadzētu apvienot ar Talsu vārda dienu, nāk no Talsu tautas nama puses. Tiek darīts viss, lai dalībnieki katru reizi uzzinātu kaut ko jaunu un ieraudzītu vietas, par ko nenojauš pat vietējie. Šogad dalībniekiem ar grāmatu palīdzību bija jāatšifrē svešvārdi un jāpiedalās improvizētā mednieku biatlonā. Pavisam kopā bija 20 kontrolpunkti, no kuriem trijos bija jāpilda speciāli uzdevumi. Tā kā šogad ir Žurkas gads, dalībniekiem bija jānofotografējas kopā ar žurku — katrs izgāja no situācijas, kā mācēja. Sacensības bija paredzētas visiem, un domāju — katrs tajās varēja atrast ko sev piemērotu.»