Tiņģeres pils ballei ir daudz cienītāju

Kultūra

Sestdien, 25. janvārī, 19.00 Tiņģeres pilī sāksies tradicionālās pils balles norises. Tiem, kuri par to uzzina tikai tagad, gan uzreiz jāpiebilst, ka citi par šo notikumu ir interesējušies laikus, tāpēc muižas pasākumu organizatorei Baibai Kalnai nākas sacīt: «Lai cik tas nebūtu bēdīgi, vietu vairs nav.»
Šogad pils ballei dots nosaukums «Provinces šarms». «Kā ik gadu iejutīsimies 19. gadsimta noskaņās, tāpēc viesi aicināti ierasties galanti ģērbušies: dāmas — garajās vakarkleitās, bet kungi — uzvalkos vai frakās. Daiļo dzimumu esam aicinājuši šogad īpaši padomāt par tādu aksesuāru kā somiņa, jo dāmām 19. gadsimtā bija jāspēj eleganti uzvesties, turot rokā gan vēdekli, gan somiņu. Lai mēs būtu sagatavoti ballei un prastu dejas pareizi izdejot, šogad pie mums ciemosies deju izrīcību meistari no seno deju grupas «Ballare». Kopā iepazīsim, kā un kādas dejas dejoja 19. gadsimtā,» atklāja B. Kalna.
Tikšot izspēlētas patiesas un izdomātas ainiņas no muižas dzīves, kad modē bijis veidot «dzīvās bildes», kā liecina Jūliusa Dēringa ceļojuma piezīmes no 19. gadsimta otrās puses (starp citu, viņš ir viesojies arī Tiņģeres muižā). «Šī rotaļa ir ļoti tuva teātra spēlēšanai. Arī mēs pievērsīsimies šai aristokrātiskajai izklaidei. Pateicoties novadpētniecei Dacei Alsbergai, esmu uzzinājusi faktu, ka Tiņģeres muižā pavisam noteikti ir spēlēts teātris. Kā mēs to zinām, noskaidros, tie kuri būs ciemos pie mums,» ieintriģē B. Kalna.
Viesus izklaidēšot muižas vīnzinis, skaisto mirkļu apstādinātājs un vēsturisko atradumu mantzinis. Ieradīšoties arī muižas māksliniece, kuras buduārā varēs padzert tasi tējas un varbūt sarunāt kādu pozēšanas seansu portretam. Savukārt dāmu istabā varēšot iepazīties ar aksesuāriem, kādi mūsdienās jau ir piemirsti, lai gan savulaik bijuši katrai dāmai nepieciešami. Tie, kuri vēlēsies brīvāku gaisotni un jautrību, tikšot aicināti pievienoties muižas kalpu lustēm pils pagrabā. «Protams, pusnaktī viesus priecēs skaista iluminācija, un muzikanti rūpēsies par to, lai kungu un dāmu soļi nerimst deju ritmos,» apliecināja B. Kalna.