Talsos atvērta bērnu pieskatīšanas, nodarbību un svētku svinēšanas telpa

Uzņēmējdarbība

Pateicoties drosmīgai un enerģiskai jaunajai uzņēmējai Samantai Auziņai, beidzot piepildījies daudzu vecāku sapnis. Talsos ir atvērta bērnu pieskatīšanas, svētku svinēšanas un dažādu nodarbību telpa — «Amēlijas istaba».
Aizvadītā gada novembrī Samanta kopā ar vīru Mārci un citiem ģimenes locekļiem cītīgi strādāja, lai izremontētu un iekārtotu plašās telpas, kas atrodas blakus Talsu poliklīnikai V. Ruģēna ielā 2. Kā mērķis telpu sakārtošanai bija uzstādīts 30. novembris, jo tad meitiņai Amēlijai (par godu viņas vārdam piešķirts nosaukums jaunajai atpūtas vietai) apritēja divi gadiņi, ko ģimene vēlējās atzīmēt jaunajā vietā. Ar smagu darbu un neatlaidību uzdevums tika izpildīts. «Pēc meitas ballītes sapratām, kā pietrūkst un ko vajag citādāk, lai līdz 12. decembrim, kad sākām darbu, to varētu izdarīt. Liels paldies manai ģimenei un tiem, kas mani uzmundrināja, lai tiktu tik tālu, kur esmu pašlaik!» teic Samanta.
No Rīgas uz Talsiem
Samanta ir talseniece un Mārcis — melnsilnieks. Kā izrādās, pirms tam viņi aptuveni desmit gadu nodzīvoja Rīgā, bet, vīram saņemot labu darba piedāvājumu un saprotot, ka viņi nevēlas meitiņu audzināt galvaspilsētā, jaunā ģimene atgriezās Talsos. «Rīgā dzīvojām Imantā, un, kad devos pastaigās, ievēroju bērnu pieskatīšanas un ballīšu vietu, un nodomāju, ka es gribu izveidot kaut ko līdzīgu. Kad 2018. gadā atgriezāmies Talsos, šī doma mani nepameta. Sāku skatīties, kur ir pieejamas telpas, bet vecpilsētā īre un apkure ir ļoti dārga. Rudenī sasparojos, ka man šim jautājumam jāķeras klāt nopietnāk vai arī jāsāk meklēt darbu. Tā kā vienmēr esmu gribējusi kaut ko savu un pēc izglītības esmu pirmsskolas un sākumskolas skolotāja, sapratu, ka man tas ir jādara. Būtisku spērienu deva arī Terēzes Riekstiņas (projektu vadītāja, biznesu apmācību trenere, uzņēmēja — aut.) lekcija, kas sniedza lielisku stimulu un pamudinājumu neko neatlikt, bet izvirzīt sev plānu, ko un cik ātrā laikā paveikt,» stāsta talseniece.
Tālāk jau viss noticis pats par sevi un ļoti ātri, jo tika atrastas telpas un noslēgts īres līgums.
Kā ir atgriezties Talsos pēc desmit gadiem Rīgā? «Forši. Ir miers. Tagad, aizbraucot uz Rīgu, tā ātri apnīk, un gribas atpakaļ. Mēs ar vīru esam mierīgi pēc dabas, tā ka šeit jūtamies ļoti labi. Liels pluss ir arī attālumi, jo viss ir tuvu, ātri ar kājām izstaigājams. Prieks, ka te ir nodarbības mazajiem bērniem «Dziesmu skolā». Un — te ir omes! Protams, gribētos, lai ēkas Talsos nav tik nolaistas un vecpilsētā būtu dzīvība. Un redzot, ka no Lielās ielas uzņēmēji turpina vākties prom… Iedomājieties, kāda šī iela paliks! Kādi vēl ir mīnusi Talsos? Tas, ka pietrūkst dažādu veikalu un izklaides iespēju,» vērtē jaunā uzņēmēja.
Piedāvājums kļūs aizvien plašāks
Kopējā «Amēlijas istabas» telpu platība ir 207 kvadrātmetri, kas nosacīti sadalīti trīs zonās: telpa, kur pārģērbšanās stūrītis, uzgaidāmā telpa, pārtinamais galdiņš u. c., telpa, kur izvietoti vairāki lielāki un mazāki galdi un krēsli, kur ballītēs ierasti izvieto mielastu, kā arī rotaļu telpa. Kaut gan jāpiebilst, ka rotaļu un dažādu atrakciju iespējas un elementi atrodas viscaur visās zonās. Sākot ar lielo bumbu baseinu un nošļūcamo kalniņu, mazāku bumbu baseinu, ratiņiem, futbola vārtiņiem, dažādām attīstošajām rotaļlietām, virtuvītes iekārtu, beidzot ar šūpoļveidīgu krēslu, puzlēm, grāmatiņām utt. Uzskaitīt visu nav iespējams.
Lai gan «Amēlijas istaba» ir atvērta tikai mēnesi, kļuvis skaidrs, ka pagaidām vislielākais pieprasījums ir pēc ballīšu svinēšanas. Tagad Samanta koncentrējas uz to, lai padarītu pēc iespējas plašāku piedāvājumu arī cita veida nodarbēm. Piemēram, 22. janvārī pirmo reizi būs vingrošana topošajām māmiņām trenera vadībā, ir iecere organizēt arī vingrošanas nodarbības mammām ar bērniem. Plānots regulāri rīkot dažādas praktiskās nodarbības (dažas jau notikušas), radošās darbnīcas, filmu vakarus un disenītes. «Gribu, lai ir plašs piedāvājums un katrs var atrast sev piemērotāko gan laika, gan interešu ziņā,» teic S. Auziņa. Tāpat tiek piedāvāts bērniņu pieskatīšanas pakalpojums. Atstāt pieskatīt savu atvasīti «Amēlijas istabā» vecāki var līdz četrām stundām. Vienkopus maksimālais skaits, ko Samanta pieskata, — pieci, seši bērni.
Lai aizvien vairāk cilvēku uzzinātu par nesen atvērušos telpu un varētu iepazīties ar piedāvājumu, Samanta rīko atvērtos apmeklējuma laikus, kad «Amēlijas istabā» ir iespējams uzkavēties bez maksas. «Man šķiet, ka vajag dot iespēju cilvēkiem redzēt, kas mēs esam. Saprotu, ka paies laiks, kamēr iedzīvotāji uzzinās par mums, tāpēc visu laiku ir jādomā un jādarbojas, lai tas aizietu. Man šķiet, ka mūsdienās vislabākā reklāma ir «no mutes — mutē», kad cilvēki konkrēto produktu vai pakalpojumu iesaka cits citam,» domā S. Auziņa.
Pozitīvas atsauksmes
Redzot, cik daudzi jaunie vacāki ar savām atvasītēm trešdien ieradās uz atvērtā apmeklējuma laiku, nākas secināt, ka interese no iedzīvotāju puses ir. Uzrunājām tur arī pāris māmiņas, lai noskaidrotu, ko viņas domā par jaunatvērto vietu. «Esam ar mazo priecīgas, ka ir, kur atnākt, un to arī bieži izmantojam, jo bērnudārzu meitiņa sāks apmeklēt divu gadu vecumā. Bērniem ļoti patīk spēlēties bumbu baseinā, nākam uz radošajām nodarbībām un saucam līdzi savus draudziņus. Pieskatīšana mums būs vairāk aktuāla pavasarī, bet, ja vajadzība radīsies ātrāk, izmantosim arī to. Plānojam meitiņai Amēlijai šeit nosvinēt divu gadu dzimšanas dienas ballīti. Forši, ka ir šāda iespēja. Lielākais pluss šeit, manuprāt, ir tas, ka ir vieta, kur mazajiem draudziņiem sanākt un kopā pavadīt laiku, paspēlēties, un mammas var aprunāties. Patīk, ka telpas ir ļoti plašas un bērniņi var izskraidīties. Jā, nav pilsētas centrā, bet pastaiga nekad nenāk par ļaunu, attālums nav tik liels,» stāsta 1,6 gadus vecās Amēlijas māmiņa Baiba. Līdzīgi iespaidi ir arī Evijai. «Šāda vieta bija ļoti ilgi gaidīta. Jau pirms pusotra gada, kad piedzima Rūdis, domāju, kur iet un pulcēties ar citiem. Esam bijuši jau uz vienu radošo nodarbību, nāksim arī uz citām. Esam ļoti priecīgi, ka ir, kur aiziet! Ļoti noderīga ir iespēja atstāt bērniņu pieskatīšanai, jo ne vienmēr ir iespēja mazo kādam atstāt. Rūdim gan vēl jāpierod pie šīm telpām, lai es viņu atstātu vienu pašu. Apsveram arī iespēju šeit atzīmēt ballītes. Te ir plašums un bērni var izvērsties,» spriež Rūda mamma Evija.
Pozitīvas atsauksmes par jauno vietu var lasīt arī internetā, piemēram: «Paldies par jaukajām un plašajām telpām, par foršajām mantām un spēlēm. Pilnībā tika izbaudīts pārģērbšanās stūrītis. Ceturtās dzimšanas dienas ballīte tika izbaudīta pilnībā! Paldies!» vai «Superīgi, ka Talsos beidzot ir vietiņa, kur kopā pavadīt laiku ar mazākajiem, izpriecāties bumbās, no sirds izspēlēties un radoši padarboties! Ļoti silta uzņemšana, noteikti atgriezīsimies vēl un vēl!»