Šogad Dundagā atkal būs Mājas kafejnīcu dienas

Kultūra

Domājot par šā gada pasākumiem Dundagas novadā, iecerēts turpināt pērn rīkotās Mājas kafejnīcu dienas, kas pulcēja plašu interesentu skaitu. Tā bija ne tikai iespēja ikvienam novada iedzīvotājam sasparoties un vērt savas sētas un mājas durvis apmeklētājiem, bet arī atbraucējiem iepazīt piekrastē dzīvojošos cilvēkus un kultūrmantojumu. Plānots, ka šogad Mājas kafejnīcu dienas Lībiešu krastā notiks 6. un 7. jūnijā reizē ar Slīteres Ceļotāju dienām.
Šogad dundadznieki turpinās tradīciju un atvērs savas mājas, sētas, uzņēmumus, objektus viesiem uz vienu vai divām dienām. «Šī ir lieliska iespēja veidot dārza svētkus sev un ģimenei, vienlaicīgi izmēģinot, kā tas būtu, ja paši atvērtu savu kafejnīcu, kur piedāvāt īpašos ēdienus, dzērienus, našķus, demonstrēt amata prasmes, tā reklamējot savu produkciju, izmēģinot tās pievilcību. Nav būtiski, vai jau tagad piedāvājat savu produkciju ceļotājiem un vietējiem iedzīvotājiem, vai darīsiet to pirmo reizi. Galvenais ir vēlme līdzdarboties un uzmeistarot ko gardu svētku apmeklētājiem,» liecina pasākuma organizētāju publicētais aicinājums. Pērn pēc pasākuma saņemtas labas atsauksmes un arī interese no citiem dalībniekiem šādā pasākumā iesaistīties. Jāmin arī, ka dundadznieki pirmie Latvijā rīkoja Mājas kafejnīcu dienas. Vasaras otrajā pusē tās notika arī pie suitiem.
Lai dalībnieki varētu atbilstoši sagatavoties, līdz svētku norisei plānots organizēt vairākas apmācības. Pirmā tikšanās būs 28. janvārī 11.00 Kolkas Lībiešu saieta namā.