Mikrozaļumi ziemā ir īpašā cieņā

Uzņēmējdarbība

Pirms vairāk nekā gada uz Stendes pusi dzīvot pārcēlās Dace Damberga, kura audzē mikrozaļumus un piedāvā tos pircējiem. Ja sākumā nedēļā pārdotas vairākas desmit kastītes, tagad to apjoms sasniedz simtus. Sarunā jaunā sieviete atklāj, ka plāni attīstīt mikrozaļumu audzēšanu ir, un viņa priecājas, ka produkciju patērētāji ir novērtējuši.
Dace ieguvusi maģistra grādu informācijas tehnoloģiju jomā un vairākus gadus tajā arī nostrādājusi, līdz sapratusi, ka vēlas dzīvē ko mainīt. Viņa uzaugusi Limbažu pusē un atminas, ka vecāki agrāk audzējuši dažādus zaļumus, tāpēc šī darbošanās neesot sveša. «Pie vainas ir mani vecāki. Atceros lielās siltumnīcas, dārzus, jo dzīvojām laukos privātmājā. Mamma jau tolaik kresītes uz palodzes diedzēja,» stāsta Dace. Vēlāk, studējot Rīgā, par vērtīgajiem vitamīniem nav aizmirsusi, jo veselīgs uzturs un sportošana Dacei vienmēr bijusi svarīga. Studiju gados dzīvoklī uz palodzēm diedzēti mikrozaļumi, sīpolloki, viņa iegādājusies arī speciālu lampu augu audzēšanai. Zem tās sētais izaug pavisam citādāk. «Dilles pat dzīvoklī ziemā var izaudzēt,» bilst jaunā sieviete.
Pārceļoties uz dzīvi Stendē, pirmie mikrosalāti audzēti dzīvoklī, bet pagājušajā gadā viņa jau daudz nopietnāk šai nodarbei pievērsusies, piedāvājumu paplašinot un palielinot to apjomu. Ja agrāk liels apjoms šķitis izaudzēt mikrozaļumus 60 kastītēs nedēļā, tagad tās jau ir vairāki simti.
Iecerēts apgūt telpas tuvāk Talsiem. Tās būs plašākas, lai mikrozaļumu audzēšanu varētu attīstīt plašāk un, iespējams, pie sevis aicinātu ciemos arī interesentus.
Dace audzē dažāda veida mikrozaļumus. Piedāvājumā ir maigākas garšas zaļumi un asais gals. Pie maigākas garšas zaļumiem viņa pieskaita pelēko zirņu, saulespuķu, brokoļu, kolrābju, balto un sarkano kāpostu un biešu dīgstus, pie asā gala — redīsu, rukolas, kreses salātu un sinepju dīgstus, kas jūtami stiprāki garšas ziņā. «Man ir klients, kas pasūta speciāli sinepju dīgstus, lai tos pievienotu biezpienam,» atklāj audzētāja, piebilstot, ka mikrozaļumus var lietot ne tikai kā salātus un piedevu ēdienam, bet arī smūtijos un ēst tāpat.
Pašlaik ir aktīvākais darba laiks, jo pieprasījums ir liels. Ziemā trūkst zaļuma, svaiguma un arī vitamīnu. Līdzko rodas iespējas cilvēkiem pašiem izaudzēt zaļumus dārziņos, tā pieprasījums samazinās. Taču Daces mērķis ir piedāvāt mikrozaļumus arī gada siltākajos mēnešos, piemēram, kafejnīcām un restorāniem, jo zaļumi ir ne tikai vērtīgi uzturā, bet labi izskatās kā dekorācija vai papildu piedeva ēdienam.
Jautāta, kur Talsos iespējams iegādāties viņas audzētos mikrozaļumus, Dace teic, ka tie pieejami gan kooperatīva «Talsu novada garša» veikaliņā, gan kafijas namā «Ie-pauzē». Arī viņa pati pieved klientiem klātienē ne tikai Talsos, bet arī Ventspilī, Kuldīgā, Tukumā, Jūrmalā un pat Mārupē. Ir klienti, kuri izmanto sociālo saziņas vietni «Facebook», jo tur izveidots profils «Daces Zaļumi». Tajā ne tikai iespējams sazināties ar audzētāju, bet arī lasīt klientu vērtējumus par saņemto produkciju un to izmantošanas veidiem. Pasūtīt zaļumus var arī interneta vietnē www.daceszalumi.lv. Reklāma esot aizgājusi tautiņās, jo pircēju skaits palielinās, izveidojies pastāvīgo klientu loks.
Dace neslēpj, ka ieceru, kā popularizēt mikrozaļumus un stāstīt par to vērtību, ir daudz. Viņa labprāt par to stāstītu skolēniem; sieviete plāno rīkot arī degustācijas iedzīvotājiem, jo tirgū joprojām ir cilvēki, kas interesējas, vai tie ir stādi vai tomēr jau gatavas ēdamas lietas. Visvairāk viņa priecājas, ka mikrozaļumus novērtē bērni un jaunieši, jo tas ir dabīgs vitamīnu avots. Zaļumu izaudzēšanai nav lietoti arī nekādi augu augšanas un aizsardzības līdzekļi. Ciemošanās reizē Stendē uzzinām, ka sēklas iesēj ar humusu bagātīgā augsnē un augšanas laikā aplej tikai ar tīru ūdeni. Uzturot telpā vajadzīgo siltumu un apgaismojumu, mikrosalāti pāris dienās no nekodinātas sēklas ir izdīguši un gatavi ēšanai.