Sabiles sinagogā top mākslas un kultūras tūrisma centrs

Kultūra

Kā jau vairākkārt esam informējuši, Talsu novada pašvaldība kopā ar Kuldīgas un Alsungas novada pašvaldību realizē projektu «Jēkaba ceļa kultūras mantojuma un mākslas jaunrades magnēti». Tā ietvaros otru elpu iegūs arī Sabiles sinagoga. Pašlaik tajā norit būvdarbi.
Sabilnieki un pilsētas viesi jau var priecēt acis un sirdis par atjaunoto Sabiles pilsētas laukumu, jo tur būvdarbi tika pabeigti aizvadītā gada nogalē. Un kopš novembra uzsākti būvdarbi projekta nākamajā aktivitātē, kas paredz sinagogā (atrodas blakus pilsētas laukumam) izveidot Mūsdienu mākslas un kultūras tūrisma centru. «Pēc SIA «Campaign» izstrādāta būvprojekta tiek pārbūvēta Sabiles sinagogas ēka, kas ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un ar to saistītā jaunā infrastruktūras būve, kas atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa «Sabiles pilsētas vēsturiskais centrs» teritorijā. Sinagogai blakus esošajā ēkā atradīsies Sabiles tūrisma informācijas centrs,» skaidro Talsu novada pašvaldības attīstības plānošanas un projektu vadības nodaļas projektu vadības daļas projektu vadītāja Aija Svarinska.
Būvdarbus sinagogā veic SIA «BauArt», būvuzraudzību — SIA «3D Solutions», autoruzraugs ir Imants Bitmanis, arheoloģisko uzraudzību veic Andris Tomašūns.
Objekta būvniecības izmaksas tiek segtas no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) un Talsu novada pašvaldības līdzekļiem. Plānots, ka būvdarbi tiks pabeigti līdz nākamā gada septembrim un to kopējās izmaksas būs vairāk nekā 400 000 eiro (pašvaldības finansējums no tā varētu būt aptuveni 130 000 eiro, lai gan precīzāka summa būs zināma vēlāk). Kā izrādās, šogad šim projektam palielināts ERAF finansējums, kas vērtējama kā pozitīva ziņa, jo pašvaldībai nebūs tik liels finanšu slogs, kā tas bija lēsts sākotnēji.