Aizvadīts hokeja turnīrs Čehijā

Sports

2019. gada nogalē, no 27. līdz 29. decembrim, Talsu novada sporta skolas U—13 vecuma grupas hokeja komanda piedalījās starptautiskā turnīrā Čehijā.
Kopumā turnīrā piedalījās sešas komandas — viena no Vācijas, viena no Baltkrievijas, viena no Slovākijas un divas čehu komandas, kā arī mūsu hokejisti. Pirmā spēle tika aizvadīta pret slovāku hokeja klubu «Lions». Spraigā cīņā, nevienai komandai nepiekāpjoties, spēle noslēdzās ar rezultātu 3:3. Otrā spēle tika aizvadīta pret vietējo «Češka Lipa» komandu, un lielāko spēles daļu TNSS bija vadībā, tomēr, tuvojoties spēles noslēgumam, mājinieki izrādījās veiksmīgāki un talsenieki piekāpās ar rezultātu 4:3. Trešā turnīra spēle tika aizvadīta pret Minskas hokeja skolas komandu «Junost». Pirmais periods tika aizvadīts ļoti labi par spīti pretinieku manāmajam meistarības līmeņa pārākumam, tomēr atlikušajā spēles daļā Minskas komanda palielināja spēles tempu, kopumā izdarot 70 metienus pa TNSS komandas vārtiem. Spēle noslēdzās ar rezultātu 10:1 par labu Minskas komandai, tomēr jāuzteic vārtsarga Patrika Plūmiņa sniegums, kurš par spīti pretinieku izdarītajam spiedienam nezaudēja cīņas sparu un centību. Ceturtā spēle pret Vācijas komandu «RT Bad Nauhem» tika aizvadīta līdzīgi kā pret Minskas komandu, pirmo periodu nospēlējot veiksmīgi, tomēr Vācijas komandas individuālā meistarība un ātrums lika Talsu komandai piekāpties. Spēle noslēdzās ar rezultātu 12:1 — vēlreiz jāuzsaka Patrika Plūmiņa spēle vārtos, jo tika izdarīts vairāk nekā 60 metienu vārtu virzienā. Noslēdzošā turnīra spēle tika aizvadīta pret čehu klubu «Black Hawks» — pēc divām grūti aizvadītām spēlēm varēja vērot Talsu spēlētāju pašaizliedzīgu darbību, aktīvāk darbojoties aizsardzībā un bloķējot metienus. Tomēr spēle noslēdzās ar rezultātu 5:0 čehu komandas labā, jo čehu komandas sagatavotība un spēles meistarība bija salīdzinoši augstāka.
Turnīrā tika gūta neaizstājama pieredze, kas deva iespēju salīdzināt savu spēles līmeni ar citu valstu komandām. Talsu komandas dalībnieki pēc turnīra atzina vēlmi pilnveidot savas spējas un prasmes, lai turpmāk spētu vienlīdzīgāk sacensties ar šāda līmeņa komandām, gūtu panākumus vietējos Latvijas un starptautiskajos turnīros. Paldies Talsu novada sporta skolai un vecākiem, kuri atbalstīja un ļāva īstenot dalību turnīrā, kā arī paldies šoferiem Aivim un Ģirtam par komandas nogādāšanu vajadzīgajos galamērķos un atpakaļ!

Renards Brālis,
treneris