«Uzņēmējiem joprojām nav vienalga»

Uzņēmējdarbība

Pagājušajā nedēļā, 17. decembrī, Talsu Komersantu kluba (TKK) pārstāvji tikās ar vairākiem Talsu novada domes deputātiem un pašvaldības izpilddirektora vietnieci.
Tā kā «Talsu Vēstis» uz tikšanos nevarēja ierasties, sazinājāmies ar domes vadības un TKK pārstāvjiem pēc tam, lai dzirdētu, kā noritēja tikšanās un kādi no tās ir galvenie ieguvumi. Talsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Normunds Tropiņš pauž, ka tikšanās, lai arī brīžiem kļuvusi ļoti emocionāla, sniegusi savus rezultātus. Proti, TKK prezentācijas veidā sniedza salīdzinājumu tam, ko katrs politiskais spēks ir solījis pirms vēlēšanām, kas no tā visiem ir kopīgs, kas nav paveikts un kas prioritārā kārtībā katrā jomā (sociālā joma, sports, kultūra u. c.) vēl būtu realizējams.
Uzņēmēji norādīja pašvaldībai, ka trūkst informācijas par dažādu projektu, procesu gaitu. Tāpat vajagot izveidot virtuālu platformu, kur jebkuram, kurš vēlas nodarboties ar uzņēmējdarbību novadā, būtu iespējams ātri un ērti redzēt, kur iespējams nomāt vai iegādāties nekustamo īpašumu, kur un kādas ir pieejamas komunikācijas. «Paldies uzņēmējiem par šo tikšanos! Šis skats no malas parādīja esošo situāciju un lika saprast, ka mums, politiskajiem spēkiem, ir diezgan daudz kopīgu lietu, ko vēlamies realizēt,» stāsta N. Tropiņš.
TKK pārstāvis, SIA «Krauzers» līdzīpašnieks Kaspars Eihe spriež, ka rezultātam pēc šīs tikšanās vajadzētu būt. «Domāju, ka šis izvērtējums par solītajiem un prioritāri turpmāk paveicamajiem darbiem politiķiem varētu būt kā laba «ceļa maize», gan nākamā gada budžetu sastādot, gan arī turpmāk. Sniedzām ieskatu arī procesos, kas, mūsuprāt, būtu jāpaveic pirms administratīvi teritoriālās reformas ieviešanas. Piemēram, ir būtiski optimizēt izglītības iestāžu tīklu,» dalās uzņēmējs. K. Eihe teic, ka galvenais tikšanās mērķis bija parādīt deputātiem to, ka «uzņēmējiem jo-projām nav vienalga». «Deputātiem ir būtiski ieklausīties sabiedrībā. Mēs gribam parādīt, ka, tikai strādājot kopā, varam gūt panākumus, lai attīstītu novadu, sakārtotu infrastruktūru, radītu patīkamu vidi visiem iedzīvotājiem. Man ir prieks, ka sadzirdējām no deputātiem «paldies» vārdus par to, ka esam ieguldījuši savu laiku un darbu, lai iesaistītos novada attīstības veicināšanā,» atklāj K. Eihe.