Pasniegtas Latvijas Gada balvas sportā. Imants Ziediņš saņem apbalvojumu par mūža ieguldījumu Latvijas sportā

Sports

19. decembra vakarā Latvijas Televīzijā pulcējās Latvijas izcilākie sportisti, treneri, sacensību rīkotāji un sporta personības, lai godinātu Latvijas Gada balvas sportā ieguvējus. Kopumā tika sveikti laureāti 14 nominācijās — galveno balvu «Mūža ieguldījums Latvijas sportā» saņēma Talsu hokeja kluba dibinātājs un vadītājs, pirmās mākslīgās ledus halles ārpus Rīgas izveidotājs, vairāku desmitu Latvijas hokeja izlases dalībnieku audzinātājs un hokeja entuziasts mūža garumā — Imants Ziediņš.
Ar savu klātbūtni svinīgo apbalvošanas ceremoniju pagodināja Latvijas Valsts prezidents, populāri pašmāju mūziķi, aktieri un citi sabiedrībā pazīstami cilvēki, informē Latvijas Olimpiskās komitejas preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters. Interesenti apbalvošanas ceremonijai varēja sekot līdzi Latvijas Televīzijas tiešraidē. Apbalvošanas ceremonijas tēma bija lidojums. Kā skaidroja pasākuma radošā Latvijas Televīzijas komanda, to var saprast dažādos līmeņos — no vienas puses, tas ir saistīts ar neatņemamu profesionālā sporta daļu — ceļošanu no vienām sacensībām uz nākamajām un reālu lidojumu, no otras — tas ir augstais mūsu sportistu sasniegumu lidojums, ar ko varam lepoties un kas ir jānosvin. Par atmosfēru un gaumīgu humoru rūpējās pasākuma vadītāji — Uģis Joksts, Karīna Rubene un Reinis Ošenieks, savukārt par muzikālo baudījumu — solistes Aminata un Linda Leen, kā arī Latvijas etnomūzikas grupa «Tautumeitas».
Pretendentus katrā no nominācijām līdz 10. novembrim izvirzīja Latvijā atzīto sporta federāciju, Latvijas Sporta federāciju padomes, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Olimpiskās vienības vadība, Latvijas Nacionālās sporta padomes locekļi, kā arī sporta žurnālisti un citi nozares eksperti, bet uzvarētājus noteica žūrija. Kandidātu vārdus novembra beigās nosauca olimpiskais vicečempions un Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers un Latvijas Sporta federāciju padomes vadītājs Einars Fogelis. Starp pretendentiem bija izvirzīti arī mūsu puses sportisti — uz «Gada uzlecošās zvaigznes» balvu pretendēja smaiļotājs Roberts Akmens, bet uz balvu «Paraugs sportā» — basketbolists Jānis Strēlnieks.
Ar īpašu sirsnību tika pasniegta balva par mūža ieguldījumu Latvijas sportā, ko no Valsts prezidenta Egila Levita rokām saņēma Imants Ziediņš.
Pasniedzot balvu, prezidents uzsvēra, ka pie sporta pieder ne tikai sportisti, bet arī treneri, masieri, sporta žurnālisti, sporta fotogrāfi, organizatori, entuziasti, līdzjutēji un skatītāji. Vienā vai otrā veidā kā entuziasts, skatītājs, atbalstītājs vai sportista ģimenes loceklis pie sporta pieder visa Latvija. «Šogad balvu par mūža ieguldījumu Latvijas sportā saņems Imants Ziediņš — cilvēks, kurš jaunatni ir vedis pie sporta. Bez Imanta Ziediņa hokejs nav iedomājams. Katrs hokejists zina, ka ir jāredz laukums kopumā. Imants Ziediņš pārredz laukumu. Es tikai varu vēlēties, lai tādu cilvēku, kuri katrs savā jomā pārredzētu laukumu, būtu vairāk. Nodarbojoties ar jaunatnes audzināšanu, Imants ir pierādījis, ka viņš ir ideālists, tāds ideālists, kurš savus ideālus spēj realizēt,» norādīja prezidents.
Saņemot balvu, I. Ziediņš pateicās par to, ka lauki netiek aizmirsti, viņa darbs nav gājis zudumā un žūrijas komisija to ir novērtējusi. «Tas ir liels gandarījums ne vien man, bet arī mūsu mazajai pilsētai, jo varu darboties ar bērniem un pieaugušajiem un mums ir sava slidotava. Mans nākamais sapnis ir izveidot hokeja muzeju Talsos un, protams, ar laiku arī lielāku hokeja laukumu. Liels paldies jāsaka bērnu vecākiem, ar kuriem sāku strādāt pēc institūta beigšanas. Viņi ziedoja savu laiku, atbalstīja un galvenais — ticēja manam sapnim uzbūvēt mākslīgā ledus halli. Daudzi tam neticēja un uzskatīja, ka tā ir utopija. Paldies jāsaka arī tā laika Talsu pilsētas izpildkomitejai un rajonam, kas mani atbalstīja ne tikai finansiāli, bet arī morāli,» pateicās I. Ziediņš.