«Dārtas» dziedātāji būs skatāmi televīzijā

Izglītība

2. decembris mazajiem Mērsraga pirmsskolas izglītības iestādes (PII) «Dārta» ansambļa dziedātājiem bija citāda pirmdiena, nekā ierasts. Bērni bija cītīgi gatavojušies, lai ar trim priekšnesumiem uzstātos Latvijas Televīzijā, nokļūstot ekrānos bērniem tik ļoti mīļajā raidījumā «Kas te? Es te!».
Pirms tam gan noritēja cītīga gatavošanās, audioieraksta tapšana Talsu tautas namā. Scenārija teksts bija visai garš, patiesībā, tie pat bija divi. Mācījās visi bērni, un lieli palīgi bija arī vecāki, kas palīdzēja bērniem gan izprast tekstu, gan arī apgūt dziesmiņas un darbošanos ar instrumentiem, noturot vajadzīgo ritmu.
Bērni LTV1 studijā dziedāja Mairitas Bičukas dziesmu no «Kukaiņu» repertuāra — «Mūsos katrā dārgums mīt», kā arī spēlēja ar tādiem instrumentiem kā zvaniņi, kazu (jā, kazu!) populārākos Ziemassvētku dziesmiņu ritmus. Bet vislielākais prieks bija par to, ka šī bija iespēja klātienē satikt arī «Kas te? Es te!» varoni — plastmasas karavīru, ceļotāju Pukšu, ko atveido aktieris un operdziedātājs Jānis Apeinis.
Gan atceļā, gan pēc tam bērnudārzā bērniem vēl ilgi bija, par ko runāt. Lielākais ieguvums — šī bija pilnīgi jauna pieredze, jo strādāt televīzijā patiesībā ir grūtāk, nekā izskatās. Rezultāts uzreiz nemaz nav redzams.
Tad nu tiksimies ar mazajiem PII «Dārta» dziedātājiem LTV1 «Kas te? Es te!» raidījumos 22. decembrī un 27. decembrī! Paldies mūzikas skolotājai Inesei Ozollapai par bērnu gatavošanu šim lielajam piedzīvojumam, kā arī pagasta šoferītim Aldim, kas mūs ar bērniem uz lielo televīzijas māju aizvizināja! Sveiciens arī visiem vecākiem, kas ar visu sirdi un dvēseli iesaistījās šajā kopdarbā, atbalstot, palīdzot un visādi citādi klāt esot!

Adrijas un Andretas mamma Inga