Veiksmīgā hokeja sestdiena

Sports

30. novembrī mūsu novada hokejisti spēlēja gan mūsu ledus hallē, gan kaimiņu pilsētā — Tukuma ledus hallē.
Pie mums notika Latvijas čempionāta spēle veterāniem 50+ vecuma grupā, kurā sacentās HK «Talsi» un HK «Pērkonkalēji» (Jūrmala). Spēles sākums, kā jau parasti — nervozs. Abu komandu hokejisti centās pēc iespējas labāk nospēlēt un ātri gūt vārtus, taču ne vienmēr tas izdodas. Daudz neprecīzu piespēļu, metieni garām vārtiem, taču spēles temps labs. Trešajā spēles minūtē mūsu komandai izdevās laba divu piespēļu kombinācija, kuru veiksmīgi ar vārtu guvumu noslēdza Igors Kudeļko — 1:0 mūsu vecmeistaru labā. Pēc šā vārtu guvuma mūsu hokejistu spēle kļuva drošāka, uzlabojās piespēļu kvalitāte un rezultātā neizpalika vārtu guvumi. Trešdaļa noslēdzās ar 4:0 mūsējo labā. Otrajā trešdaļā spēle nedaudz līdzsvarojās — pretinieki nedomāja padoties. Sekoja noraidījums gan vienai komandai, gan otrai, taču vārti netika gūti. Spēles gaitā talsenieki palielināja tempu, un trešdaļa beidzās ar rezultātu 2:1 mūsu komandas labā. Trešajā trešdaļā pretinieki izskatījās paguruši un spēles iniciatīva pilnībā bija talsenieku pusē. Trešdaļa noslēdzās ar 3:0 par labu mūsējiem, kā rezultātā spēles gala rezultātā izcīnīta pārliecinoša uzvara (9:1). Mūsu komandā rezultatīvi spēlēja Igors Kudeļko (3+1), Mareks Reķis (2+0), Māris Vicinskis (1+1), Ģirts Ķierpe (2+1), Normunds Bajaruns (1+1), Sandris Krūmiņš (0+2), Aigars Matrozis (0+2), Uģis Lagzdiņš (0+1), Andis Araks (0+1) un Indulis Rūsis (0+1).
Tajā pašā laikā Tukuma ledus hallē notika turnīrs U—9 vecuma grupas hokejistiem. Trenera Norberta Brāļa vadībā laukumā cīnījās mūsu visjaunākie hokejisti. Mazie spēlētāji spēlēja šķērsām lielajam laukumam, un līdz ar to spēles bija ļoti dinamiskas. Spēļu likteni bieži vien izšķīra laba vārtsargu spēle, kā arī uzbrucēju meistarība. Pirmajā spēlē sacentās «Talsu NSS/THK» un «Tukuma HK» komanda. Mūsējie uzvarēja ar rezultātu 4:2. Nākamā spēle bija ar Olaines otro komandu — šī spēle bija viena no interesantākajām. Sākumā veiksmīgāki bija olainieši, kuri izvirzījās vadībā ar rezultātu 3:0, taču tad mūsējie sasparojās un ne tikai panāca izlīdzinājumu, bet izcīnīja uzvaru ar rezultātu 4:3. Jāuzteic vārtsarga Rolanda Šabānova labā spēle vārtos, kā arī komandas cīņasspars. Nākamajā spēlē tika izcīnīta pārliecinoša uzvara pār «Brocēnu BJSS» komandu ar rezultātu 10:2. Finālspēle pret Olaines pirmo komandu bija vissaspringtākā, un tā noslēdzās ar neizšķirtu (1:1). Pēc nolikuma sekoja soda metieni līdz pirmajai kļūdai. Veiksmīgāki bija mūsējie, nekļūdīgi un meistarīgi nospēlēja Alekss Strēlnieks, kurš guva uzvaras vārtus. Talsu komanda turnīrā izcīnīja 1. vietu, lielu kausu, un spēlētāji saņēma zelta medaļas. Malači! Komandā spēlēja Alekss Strēlnieks, Gustavs Kondrāts, Martins Ziediņš, Gustavs Burnevics, Adrians Bīriņš, Mārcis Gricinskis, Laura Šabānova, Mārcis Āboliņš, Roberts Kronbergs, Kristaps Matrosovs, Raivis Rozīte, Kristers Liepiņš, Krišjānis Ernstons un Rolands Šabānovs.
Talsu ledus hallē notika arī novada atklātā čempionāta hokeja spēle starp «Talsu NSS/THK» un «Konstro». Līdzīgā un interesantā spēlē uzvaru izcīnīja «Talsu NSS/THK» jaunie hokejisti ar rezultātu 6:3. Sporta skolas komandā rezultatīvi spēlēja An-dris Kronbergs (3+0), Juris Perekrests (1+1), Anrijs Krūmiņš (1+1), Ralfs Mednis (1+0), Roberts Raudziņš (0+2), Eduards Siliņš (0+1), Andris Češenoks (0+1); «Konstro» komandā — Jānis Grīnbergs (2+0), Jānis Krūklis (1+1), Mārtiņš Vah-šteins (0+2), Juris Grudkins (0+1) un Reinis Dadzis (0+1).

Imants Ziediņš,
sacensību organizators